!--- This file contains the functions of the template. DO NOT MODIFY IT, otherwise the template will break !--->

Lietuvybė Lenkijoje

Paskelbta: 2024 birželio 25, Antradienis

lietuvybe lenkijoje 2024 1Birželio 11–14 dienomis mūsų gimnazijos mokiniai ir mokytojai: Michailas Dudoitis, Lilija Zdramytė-Jankauskienė ir Diana Butrimienė – vyko į Lenkiją: Punską, Seinus ir Suvalkus. Kelionė buvo projekto „Mes skirtingi, bet visi – Lietuvoje“ dalis. Juk lankėme lietuviškas Lenkijos žemes. Punske užsukome į bažnyčią, o paskui susipažinome su senoviniais daiktais, margučiais, šiaudiniais sodais senosios klebonijos muziejuje, apžiūrėjome lietuvių kultūros namuose įkurtą šviesuolio Juozo Vainos muziejų, Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčią ir Jotvingių-Prūsų gyvenvietę Šilainėje. Taip pat pasisvečiavome Dariaus ir Girėno pagrindinėje mokykloje, Kovo 11-osios licėjuje ir be galo linksmai ir šiltai praleidome net du vakarus su šių mokyklų mokiniais. Lankydami Suvalkijos kraštą, perėjome didžiuliais Stančikų tiltais, lipome į Šiurpilio piliakalnį, į Stančikų apžvalgos bokštą ir sustojome prie trijų valstybių – Lenkijos, Rusijos ir Lietuvos – sienų sankirtos.

lietuvybe lenkijoje 2024 2Seinuose užsukome į Švč. Mergelės Marijos apsilankymo bažnyčią, Vygrių kamaldulių vienuolyną, aplankėmę „Žiburio“ pagrindinę mokyklą ir susipažinome su jos mokiniais. Suvalkuose apžiūrėjome lietuvišką vaikų darželį, mokyklą ir turėjome kelias valandas laisvai pasivaikščioti ir pamatyti miestą.

Šis projektas suteikė galimybę užmegzti naujus ryšius su kitais pasaulio lietuviais, dar geriau pažinti Lietuvos istoriją, ir svarbiausia – iš naujo pamilti lietuvių kalbą. Džiaugiamės, kad ne tik mūsų gimtinėje, Lietuvoje, o ir kituose pasaulio kraštuose yra puoselėjama lietuvybė. Didžiuojamės savo nedidele tauta, kuri sugeba plėsti žinias apie Lietuvą kiekviename pasaulio kampelyje. Nuoširdžiai dėkojame projekto organizatorei Dianai Butrimienei bei aplankytų mokyklų vadovams už puikiai praleistą laiką!

lietuvybe lenkijoje 2024 3Emilija Gustaitė, Elzė Staniulytė, Martynas Gustas

Apie gimnaziją
  • oficialusis pavadinimas – Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazija;
  • teisinė forma – biudžetinė įstaiga;
  • duomenys kaupiami Juridinių asmenų registre, kodas 111961115.
Buveinės adresas:
    Šv. Jono Pauliaus II g. 3, 17126 Šalčininkai
Ssl seal 1
Kontaktinė informacija:
  • telefonas: +370(380)53912;
  • faksas: +370(380)53912;
  • el. paštas: rastine@sltg.lt