!--- This file contains the functions of the template. DO NOT MODIFY IT, otherwise the template will break !--->

Apie gimnaziją

1997 m. rugsėjo 1-ąją atsivėrė nauja galimybė naujai atrasti lietuvių kalbą Šalčininkų rajone. Tai Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio vidurinė mokykla, kuriai 2005 m. suteiktas garbingas gimnazijos vardas. Erdvi ir moderni mokykla, kuri teikia naują šviesą ir naują viltį naujosios kartos vaikams šiame krašte.

Nuo pirmųjų dienų mokykla vis augo ir visokeriopai ugdė vaikus. Gimnazijoje yra visko, kas padeda švietimui ir jauno žmogaus, kaip asmenybės augimui. Tai šiuolaikinės dvi sporto salės su nuodugniai įrengtomis aikštelėmis, treniruoklių salė, smiginio patalpa, baseinas, erdvi choreografijos salė, kompiuterizuota biblioteka ir skaitykla, 400 vietų aktų salė su naujausia garso, šviesos ir vaizdo aparatūra, medžio ir metalo dirbtuvės, kulinarijos ir siuvimo kabinetai, du informacinių technologijų kabinetai, specializuoti fizikos, chemijos, biologijos kabinetai, didelė valgykla ir korpusas, vadinamas Jaunimo centru - jame vyksta šokiai ir kiti mažesni renginiai. Mokiniams su fizine negalia įrengti pandusai, atitinkami sanitariniai mazgai ir liftas.

Šiltomis dienomis vaikai ilsisi didžiulėje gimnazijos teritorijoje, kurią puošia abiturientų pasodintos liepaitės, žalios žolės kilimas, augalai, yra erdvus kiemas, vidinis kiemelis, „Tūkstantmečio sodas“, kuriame auga moksleivių pasodintos obelaitės. Šaltu žiemos laiku moksleiviai gamtą stebi pro stoglangius, lanko parodas ir ekspozicijas, esančias gimnazijos koridoriuose.

Gimnazijoje aktyviai verda kultūrinis, sportinis ir visuomeninis gyvenimas. Mokykloje gausu įvairių kultūrinių renginių: Šalčininkų rajono lietuviškų mokyklų meno ir kūrybos šventė „Šalčios Aleliumai“, Laisvės gynėjų, Lietuvos Valstybės atkūrimo, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos bei Gedulo ir vilties dienos minėjimai, mokinių meninio skaitymo konkursai, zoninis „Dainų dainelės“ etapas ir kiti. Gimnazijos mokiniai rengia vienuoliktokų krikštynas, Mokytojų dieną, naujametinius vaidinimus, šimtadienius, Kaziuko šventę, akustinius vakarus, šokių konkursus ir kitus.

Sportas Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijoje yra pasiekęs ypač aukštą lygį. Propaguojamos įvairios sporto šakos: krepšinis, tinklinis, stalo tenisas, lengvoji ir sunkioji atletika, plaukimas, kvadratas, badmintonas, slidinėjimas ir daugelis kitų. Parsivežta daug medalių, taurių bei kitų prizų iš įvairių varžybų. Gimnazijoje organizuojamos įvairios Lietuvos ir tarptautinės varžybos.

Mokiniai aktyviai dalyvauja įvairiose lietuvių, anglų, vokiečių, rusų kalbų, chemijos, istorijos, matematikos ir kitų mokslų olimpiadose, dainų, šokių, dailės konkursuose ir parodose. Jaunieji gimnazijos šokėjai pelnė tarptautinį pripažinimą. Rengiami įvairūs seminarai, kursai mokytojų kvalifikacijai kelti.

Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijoje įsikūrusios kelios bendruomenės: skautai, šauliai, jaunieji geologai. Visi jie aktyvūs mokyklos gyvenime bei puošia ir garsina jos vardą.

Visą šį jaunimą, mokytojus, žinias, meilę Lietuvai jungia šviesos ir ateities glėbys- Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazija.

Apie gimnaziją
  • oficialusis pavadinimas – Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazija;
  • teisinė forma – biudžetinė įstaiga;
  • duomenys kaupiami Juridinių asmenų registre, kodas 111961115.
Buveinės adresas:
    Šv. Jono Pauliaus II g. 3, 17126 Šalčininkai
Ssl seal 1
Kontaktinė informacija:
  • telefonas: +370(380)53912;
  • faksas: +370(380)53912;
  • el. paštas: rastine@sltg.lt