Apsilankymas Signatarų namuose
Šių metų birželio 18 dieną Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos 5-8 klasių mokiniai dalyvavo Pilietiškumo savaitei skirtame renginyje, kuris vyko Signatarų namuose. Edukacinio užsiėmimo metu vyko diskusija apie pilietiškumą, kaip jis suprantamas dabar ir kaip tarpukario metu, kai tik buvo kuriama valstybė. Taip pat mokiniai apsilankė Vasario 16-osios Nepriklausomybės akto pasirašymo kabinete, atliko smagias kūrybines užduotis, susijusias ne tik su signatarų veikla, bet ir su pirmąja dailės paroda Lietuvoje. Ši išvyka visiems patiko, buvo įdomi ir prasminga.
8b klasės mokinys Adrian Skačkovskij
Gedulo ir vilties diena
Birželio naktys būna trumpos ir šviesios. Jos kvepia vasara, ramybe ir namų jaukumu. Tačiau 1941-ųjų birželio 14-osios naktis į Lietuvos istoriją įsirėžė visiškai kitokiu – skausmo, baimės ir prievartos – veidu. Šiais, 2026-aisiais metais, minime jau 85-ąsias šių tragiškų įvykių metines.
Atsisveikinimas su 2025-2026 mokslo metais
Apniūkusį penktadienio rytą mes, Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos 5-III gimnazinių klasių mokiniai, ištarėme sudiev 2025–2026 mokslo metams. Kokie jie buvo? Tiesiog puikūs-kupini išdaigų, nuotykių, juoko ir netikėtų akimirkų. Nuoširdžiai dėkojame mūsų gimnazijos mokytojams, pavaduotojoms, direktoriui ir visam nuostabiam personalui už kantrybę, rūpestį ir bendrystę. Jūsų dėka šie metai buvo ne tik kupini žinių, bet ir šilumos bei įkvėpimo.
Sudie, mokyklėle, sveika, vasarėle!
Birželio 4 dienos rytą gimnazijos kieme vyko jauki ir prasminga 1–4 klasių Mokslo metų baigimo šventė. Į ją susirinko mokiniai, mokytojai, tėveliai ir svečiai, kad kartu pasidžiaugtų pasiekimais, prisimintų gražiausias akimirkas ir palydėtų ketvirtokus į naują gyvenimo etapą. Šventę pradėjo vedėjai, kurie priminė, kad ši diena kupina ne tik džiaugsmo, bet ir šiek tiek liūdesio – baigiasi dar vieni mokslo metai, o ketvirtokams tai ir atsisveikinimas su pradine mokykla ir pirmąja mokytoja. Renginio metu skambėjo ketvirtokų daina apie draugystę ir ketverius mokslo metus pradinėje mokykloje.
Pažintinė kelionė pas ugniagesius-gelbėtojus
Birželio 3d. 2b klasės mokiniai aplankė Šalčininkų priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą. Tai dar viena veikla, kur vaikai susipažįsta su profesija. Mokinius labia gražiai priėmė ten buve darbuotojai. Vaikai iš arti susipažino su kasdiene gelbėtojų veikla, jų įranga ir transportu. Taip pat diskutavo apie saugos taisykles. Antrokai aktyviaai dalyvavo pokalbyje, dalinosi savo turimomis žiniomis, jau patirtais įspūdžiais, uždavinėjo klausimus, į kurius gavo profesiaonalius atsakymus. Pavyzdžiui, kokiu numeriu skambinti, arba, kodėl turime praleisti gaisrininkų automobile.
Didžiulį įspūdį mokiniams paliko gelbėtojų uniforma, kurią turėjo galmybę pasimatuoti. Įranga ir, aišku, gaisrininkų automobilis, į kurį vaikams buvo leista įlipti.




