!--- This file contains the functions of the template. DO NOT MODIFY IT, otherwise the template will break !--->
Spausdinti
sauktukas-2

BŪRELIAI

 Registracija į būrelius iki birželio 16d.

Anglų kalbos būrelis 

anglu

Užsiėmimų metu mokiniai žengia pirmuosius anglų kalbos pažinimo žingsnius, susipažįsta su esminėmis ir pagrindinėmis anglų kalbos subtilybėmis. Turinys ir mokymasis organizuojamas atsižvelgiant į vaikų raidos ypatumus. Dainuodami, judėdami, žaisdami, piešdami, atlikdami įvairias užduotis, vaikai mokosi skaičiuoti, plečia anglų kalbos žodyną, vaidina trumpus pokalbius. Šie mokymo metodai suteikia mokiniams daug džiaugsmo – jie aktyviai dalyvauja užsiėmimuose, noriai mokosi, komunikuoja ir lengviau įsimena naują informaciją.
Vadovė – Jolita Šliažienė

Registruotis 3 klasėms

Registruotis 4 klasėms

Lenkų kalbos būrelis

lenk k bur

Būrelyje vaikai mokosi skaityti, rašyti, kalbėti numatytomis temomis. Vadovė stengiasi įtraukti įvairius posakius, kurie tinka temai, dainas arba vaizdo medžiagą. Tikslas – mokytis lenkų kalba išreikšti savo mintis ir suprasti pašnekovą, kalbantį lenkiškai.
Būrelis veikia ketvirtus metus. Tie, kurie lanko būrelį stropiai, pasiekia geresnius rezultatus. Šiemet prisijungė naujų mokinių. Dauguma mokinių turi kažką bendra su lenkų kalba: tai yra arba draugai, arba lenkiškai kalbantys seneliai, tėvai. Yra ir tiesiog besidominčių šia kalba.
Vadovaujamės posakiu: „Kiek žmogus moka kalbų, tiek jis turi asmenybių.“
Vadovė – Marija Palkevičienė.

Registruotis

Teatro būrelis

teatras

Kiekvienas žmogus iš prigimties yra laisvas, kūrybingas ir smalsus. Tu taip pat toks? Laikas tai parodyti! Tu truputėlį susikaustęs? Išlaisvink savo galias! Laukiame Tavęs teatro būrelyje, kur mokysimės kurti, improvizuoti, vaidinti. Praplėsime literatūros žinias, jungsime judesį su muzika. Dalyvausime gimnazijos šventėse. Draugausime ir įkvėpsime vieni kitus!
Susiviliojai? Ateik!


Vadovė – Lilija Zdramytė-Jankauskienė.

Sėkmės istorija – bus!

Registruotis

Jaunučių choras „Linksmučiai“

 jaunu choras

Jaunučių choras „Linksmučiai“ kviečia mokinukus dainuoti. Tai būrelis, kuriame kiekvienas gali išreikšti save, užmiršti kasdieninius rūpesčius. Juk niekas taip nenuramina kaip daina. Mes dainuojame įvairias dainas: linksmas, juokingas, patriotines ir kartais liūdnas... Bet visos jos iš gyvenimo.
Jaunučių choras visada dalyvauja įvairiuose gimnazijos renginiuose, koncertuose.
Būrelis užsiėmimai vyksta pirmadienį ir trečiadienį 6 pamokos metu muzikos kabinete.
Vadovė – Natalija Rogožienė.

Registruotis

Vokalinio dainavimo būrelis

solinis dainavimas

Vieta, kurioje mažieji ir vyresnių klasių dainininkai atskleis savo kūrybiškumą! Nori save išbandyti įvairiuose konkursuose, festivaliuose – ateik. Čia rasite širdžiai mieliausią dainavimo stilių, išmoksite valdyti ir tobulinti savo balsą bei taisyklingai kvėpuoti. O pasirodydami koncertuose, įveiksite scenos baimę.
Vadovė – Natalija Rogožienė
Sėkmės istorija. Nuolat dalyvaujame ir laimime Respublikiniame populiarios dainos konkurse „Skambėk, Dzūkija“, patenkame tarp laureatų televizijos konkurso „Dainų dainelė“ ne tik rajoniniame ir zoniniame, bet ir respublikiniame etape, laimime prizines vietas Tarptautiniame konkurse „Pavasario fiesta“ ir t. t. Žymiausi dainininkai, kurie laimėjo įvairiuose konkursuose ir pasiekė profesionalumo lankydami būrelį ir dainuodami kaip solistai arba duetų, tercetų nariai: Arnas Ališauskas, Erika Kviatkovskaja, Katryna Laikovska, Eva Zinkevičiūtė, Laima Zadarockaitė, Dovilė Dambrauskaitė, Katažyna Lašakevičiūtė, Jovita Jankelaitytė, Lina Krečiūtė, Juvita Stasilo, Kristijonas Paltanavičius, Ana Banelytė.

Registruotis

Šokio būrelis


sokio burelis

Šokio būrelio veikla:
- galimybė šokti, kurti, stebėti, vertinti, bendrauti ir bendradarbiauti...
Šokio būrelio siekis:
- kultūringa ir meniškai išprususi asmenybė...
Šokio būrelio kasdienybė:
- dalyviai tobulės techniškai, susipažins su įvairiomis  šokių technikomis, ugdys savo kūrybiškumą, lavins fantaziją, improvizuos...
Šokio būrelio šventės:
- koncertai, festivaliai, konkursai, išvykos, susitikimai, naujos pažintys...
Šokio būrelio dalyvis taps:
- atsakinga, jautria, laisvai išreiškiančia save judesių kalba, asmenybe...
- mokyklos kultūrinio gyvenimo dalimi.
Vadovė – Irma Jankūnienė

Registruotis 1 - 2 klasėms

Registruotis 3 - 4 klasėms

Registruotis 5 - 7 klasėms

Registruotis 8 ir Ig - IVg klasėms

Tinklinio būrelis


tinklinis 1

Tinklinio būrelis Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijoje veikia nuo 2000 metų. Tinklinio žaidimo paslapčių per tą laiką išmoko daugiau kaip 130 mergaičių ir berniukų.
Būrelis skirtas mokinių laisvalaikio užimtumui, komandų pasiruošimui dalyvauti rajoninėse, respublikinėse tinklinio varžybose .
Vadovas – Andrej Venckevič.
Sėkmės istorija. Gimnazijos tinklinio komandos nuo 2000 m. iškovodavo pirmąsias ir prizines vietas Šalčininkų rajono moksleivių varžybose. Mergaičių komandos dalyvavo ne tik sporto mokyklų tinklinio čempionatuose, bet ir Lietuvos moksleivių tinklinio čempionatuose, kur 2004–2005 m. „Gubernijos duonos giros lygos“ varžybose iškovojo II vietą. Berniukų komanda 2010 m. iškovojo III vietą Lietuvos mokinių olimpiniame festivalyje. Mergaičių ir berniukų komandos dalyvavo tarptautiniuose turnyruose Baltarusijoje, Lenkijoje.
Mergaitės tinklininkės, kurios baigė gimnaziją, įkūrė savo tinklinio komandą-klubą „Fortūna“ ir garbingai atstovauja rajonui įvairiose tinklinio varžybose, padeda tobulėti jauniems sportininkams.
Buvusi būrelio dalyvė Lilija Frelik šiuo metu dirba Eišiškių A. Ratkevičiaus sporto mokykloje tinklinio trenere. Berniukai Artūr Vincelovič ir Tomas Rogal šiuo metu žaidžia Lietuvos tinklinio aukščiausioje lygoje Klaipėdoje ir Šiauliuose. Daug buvusių mokinių tinklinį žaidžia studentų lygose.

Registruotis

 Judrieji žaidimai

Judrieji žaidimai 1 

Judrieji žaidimai – tai mokinių judriųjų žaidimų būrelio programa, sudaryta remiantis Pagrindinio ugdymo kūno kultūros programa ir išsilavinimo standartais.
Į judriųjų žaidimų būrelį renkami mokinia išsiskiriantys fiziniu aktyvumu, judrumu ir noru rungtyniauti. Būrelio veiklos tikslas – ne tik užimti vaikų laisvalaikį, bet pasiruošti dalyvauti rajono bei respublikinėse varžybose.
„Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ ir kvadrato užsiėmimai bei varžybos atlieka svarbias socialines funkcijas:
- sveikatingumo,
- auklėjamąją,
- taikomąją,
- žmogaus kūno dalių intensyvumo tobulinimo,
- agitacinę,
- prestižinę ir pan.
Judrieji žaidimai – tai sąmoninga iniciatyvi sportininko (moksleivio) veikla pagal nustatytas arba laisvai pasirinktas pačių žaidėjų taisykles.
Vadovas – Andrej Sliževskij.
Sėkmės istorija. Nuo 2000-ųjų metų gimnazija dalyvauja rajoninėse ir respublikinėse kvadrato ir „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ varžybose ir laimi tik prizines vietas.

Registruotis 1 - 4 klasėms

Registruotis 5 - 8 klasėms

 Plaukimo būrelis 5 - 8 ir Ig - IVg klasėms

 Plaukimas

Plaukimas – gyvybiškai reikalingas įgūdis. Nemokėjimas plaukti kartu su saugumo taisyklių nepaisymu yra pagrindinė nelaimingų atsitikimų vandenyje priežastis. Mokant gerai plaukti tikimybė nuskęsti smarkiai mažėja.
Plaukimas yra puiki sveikatos stiprinimo priemonė, taip pat ir sporto šaka, harmoningai vystanti žmogaus fizines savybes, ypač – ištvermę. Plaukimo nauda akivaizdi, todėl jo mokymui ir populiarinimui turi būti skiriamas didelis dėmesys. Dabartiniu metu, kada daug mokyklinio amžiaus vaikų turi stuburo patologijų, plaukimas yra geriausia stuburo patologijų prevencijos priemonė.
Plaukimo būrelyje didesnis dėmesys skiriamas mokinių sveikatos stiprinimui, išsaugojimui. Juk mokinių gyvenimo būdas dažniausiai nėra aktyvus, nes šiuolaikinės informacinės technologijos to nereikalauja. Todėl, siekiant užtikrinti vaikų sveikatos stiprinimą, plaukimo būrelio pagrindinis tikslas – skatinti kuo daugiau saugiai ir taisyklingai judėti vandenyje, nesiorientuojant į sportinius rezultatus.
Vadovas – Andrej Sliževskij.

Registruotis

Plaukimo būrelis 2–4 kl. 

plaukimas

Plaukimas yra viena populiariausių ir masiškiausių pasaulyje, taip pat ir mūsų šalyje sporto šakų, be to, tai ir svarbus gyvenimo įgūdis. Plaukimas daro teigiamą poveikį stiprinant vaikų sveikatą: didina organizmo atsparumą infekcinėms ligoms, ugdo taisyklingą laikyseną, gerina širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo funkcinę veiklą, pratina vaikus laikytis asmens higienos reikalavimų.
Mūsų gimnazijoje plaukimo būrelį lanko ir patys mažiausi – 1–4 klasių mokiniai.
Vadovas – Viktor Frizel
Sėkmės istorija. Kasmet vaikai dalyvauja gimnazijos tarpklasinėse varžybose, dalyvauja projekte „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“ gimnazijoje ir įvairiuose Lietuvos miestuose.

Registruotis

 Stalo teniso būrelis

stalo tenisas maz 

 Stalo tenisas  dinamiškas ir smagus, greitos reakcijos reikalaujantis žaidimas. Nepaprastai populiarus visame pasaulyje, žaidžiamas ne tik sportinių renginių metu, bet ir namuose, mokyklose, bendruomenėse. Stalo teniso nauda akivaizdi  lavina greitį, reakciją, koordinaciją bei judėjimo refleksus. Tai ne tik sportas, bet  palyginti nebrangus turiningas laisvalaikio leidimo būdas.
Vadovas – Viktor Frizel
Sėkmės istorija. Nuo pat gimnazijos gyvavimo pradžios stalo tenisas pradėtas žaisti, tad gimnazijoje turi labai gilias tradicijas. Ne kartą mūsų gimnazijoje vyko tarptautinės vaikų stovyklos, kuriose dalyvavo 7 valstybių jaunieji sportininkai. Taip pat vyko įvairių Lietuvos rinktinių stovyklos. Kasmet vyksta apie 20 stalo teniso turnyrų. Mūsų vaikai dažnai dalyvauja ir užsienio šalių varžybose: Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Ukrainoje, Baltarusijoje, Prancūzijoje, Liuksemburge, Vokietijoje, Slovėnijoje, Rusijoje, Čekijoje. Daugelis mūsų gimnazijos moksleivių ir abiturientų atstovauja Lietuvos rinktinėms ir žaidžia aukščiausiose ir kitose Lietuvos lygose ir yra iškovoję daug pergalių ir prizinių vietų Lietuvos ir tarptautinėse varžybose.

Registruotis 1 - 4 klasėms

Registruotis 5 - 8 ir Ig - IVg klasėms

Krepšinio būrelis

krepsinio burelis 1

Krepšinio būrelis teikia daug progų ugdyti doro, sąžiningo rungtyniavimo bei varžymosi, savitvardos, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius. Papildomas ugdymas mokykloje atveria mokiniams galimybę plėtoti savo organizacinius gebėjimus, įsitraukti į gimnazijos veiklas, susijusias su sveikata ir sportu, pratinti pagal išgales praktiškai prisidėti prie šių klausimų sprendimo.
Papildomo ugdymo krepšinio pamokos bendrojo lavinimo mokykloje siekia
• lavinti harmoningą kiekvieno mokinio fizinę bei kultūrinę raidą;
• sudaryti galimybę kuo dažniau išgyventi džiaugsmą, patenkinant natūralų fizinio aktyvumo, saviraiškos, savirealizacijos ir kūrybos poreikį, stiprinti nusiteikimą ir gebėjimą sieti mokymąsi, darbą bei poilsį su fiziniu aktyvumu;
• stiprinti mokinių sveikatą;
• puoselėti kūno grožį, judesių kultūrą, estetinį skonį;
• plėtoti žinias ir gebėjimus, būtinus žmogui, praktikuojančiam įvairias kūno kultūros formas, sporto šakas, taip pat įgūdžius saugiai elgtis, išvengti traumų;
• ugdyti šiuolaikinę kūno kultūros ir sporto sampratą, gebėjimą kritiškai analizuoti ir vertinti aktualias sporto pasaulio problemas.
Vadovas – Jurij Tremba.

Registruotis

Jaunųjų šaulių būrelis

krepsinio burelis 1

Visuomenėje dažnai keliamas klausimas, kuo šaulys skiriasi nuo kario ar nuo kario savanorio, tarnaujančio Krašto apsaugos savanorių pajėgose. Žinoma, visas tris grupes sieja svarbūs dalykai: Tėvynės meilė bei pasiryžimas ją apginti. Visi Lietuvos Respublikos piliečiai nuo 11 metų gali stoti į Lietuvos šaulių sąjungos gretas.

Ką veiksi tapęs šauliu? Visų pirma įgausi be galo daug naujų žinių: nuo laužo įkūrimo be degtukų iki sukarintų gudrybių, kuriu mokys patyrę instruktoriai. Šauliai aktyviai dalyvauja ir organizuoja įvairius renginius, akcijas, varžybas. Vykdomos savaitgalinės ar savaitinės stovyklos, kurių metu jaunimas dalyvauja pažintiniuose žygiuose po istorines Lietuvos vietas, įgyja įvairių praktinių gebėjimų: stovyklauti, išgyventi gamtoje, susipažįsta su karybos elementais. Stovyklose neretai tenka bendradarbiauti ir bendrauti su giminingų organizacijų Latvijoje, Estijoje, Švedijoje ir Jungtinėje Karalystėje nariais.

Jeigu mėgsti aktyviai ir linksmai praleisti laisvalaikį gamtoje, stovyklose, ekskursijose ir kažkiek domiesi karyba – laukiame būtent TAVĘS įsijungiant į mūsų Šalčininkų 1011-ą šaulių kuopą.

Vadovas – Andrius Timofejevas.

Sėkmės istorija. Šauliai, baigę mokyklą, dažniausiai pasirenka kario kelią. Sėkmingai ir su šypsena baigia privalomąją pradinę karo tarnybą ar įstoja į Krašto apsaugos savanorių pajėgas, pasirenka mokslus Generolo Jono Žemaičio karo akademijoje ir visas žinias perduoda naujoms kartoms.  

Registruotis

Skautų būrelis „Mes budime Šalčioje“

skautu burelis

Skautas – tai žmogus, gyvenąs skautybės dėsniais, besilaikantis skautų įstatų, įsakymų ir davęs skauto įžodį. Pagrindinis laisvalaikio praleidimo būdas – iškylos, kelionės, žygiai, stovyklos. Skautas turi sugebėti išgyventi miške turėdamas minimalius resursus (lazdą, peilį, vieną degtuką, truputį virvutės) ir dainuoti prie laužo.
Skautybė yra žmogaus lavinimas ir ugdymas skautų įkūrėjo lordo Roberto Baden-Powell‘io nustatytais metodais. Skautavimas – tai ne būrelis. Skautavimas yra gyvenimo būdas ir dar giliau. Skautai gyvena taip, kad įgyvendintų savo šūkį „Dievui, Tėvynei ir Artimui“ bei pošūkį „Budėk!“
Šalčios Žemės tunto skautai priklauso Lietuvos skautų sąjungai. Lietuvos skautų sąjunga yra nepolitinė, nesiekianti pelno organizacija. Organizacijos nariai yra savanoriai. LSS atvira visiems, kas nori stengtis gyventi pagal skauto įžodį, įstatus bei įsakymus.
Vadovas – Kęstutis Pileckas.

Registruotis

Katalikų tikybos būrelis „Laukiu tavęs“

tikybos burelis

Katalikų tikybos būrelis „Laukiu tavęs“ yra skirtas 8–10 metų moksleiviams.
Būrelio užsiėmimų tikslas – padėti vaikams atrasti gyvą ir asmeninį ryšį su Dievu.
Būrelio uždaviniai:
• Padėti vaikams ir jų šeimoms pažinti Katalikų Bažnyčios mokymą (arba gilinti jau turimas žinias).
• Skatinti vaikus ir jų šeimas aktyviai jungtis į Bažnyčios bendruomenę. Visus, besirengiančius Sutaikinimo ir Eucharistijos sakramentams, mokyti ne vien tikėjimo ir Bažnyčios tiesų, bet ir skatinti dalyvauti bendruomenės veikloje.
• Padėti vaikams pasirengti visaverčiam sakramentiniam gyvenimui bendrystėje su Jėzumi Kristumi per maldą, dalyvavimą Eucharistijoje, kasdieniu gyvenimu liudijant Kristų ir siekiant šventumo.
Vadovė – Marina Dmuchovskaja.
Sėkmės istorija. Vaikai sėkmingai pasiruošia Sutaikinimo (Atgailos) ir Eucharistijos sakramentų priėmimui. Noriai ir aktyviai dalyvauja parapijos liturginiame gyvenime. Vaikai mokosi geranoriškai ir atsakingai vykdyti savo krikščioniškas pareigas su meile Dievui bei artimui.

Registruotis

   
   
Apie gimnaziją
  • oficialusis pavadinimas – Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazija;
  • teisinė forma – biudžetinė įstaiga;
  • duomenys kaupiami Juridinių asmenų registre, kodas 111961115.
Buveinės adresas:
    Šv. Jono Pauliaus II g. 3, 17126 Šalčininkai
Ssl seal 1
Kontaktinė informacija:
  • telefonas: +370(380)53912;
  • faksas: +370(380)53912;
  • el. paštas: rastine@sltg.lt