!--- This file contains the functions of the template. DO NOT MODIFY IT, otherwise the template will break !--->

Puiki išvyka į pajūrį

Paskelbta: 2024 birželio 12, Trečiadienis

palanga 2024 1Gegužės 31 dienos ankstų rytą kelios dešimtys įvairaus amžiaus aktyvių gimnazijos mokinių išvažiavo praleisti keleto dienų prie jūros – besibaigiant mokslo metams pailsėti, pasimokyti, susidraugauti ir įgyti įvairių kompetencijų.

Nuvykę į Palangą, įsikūrėme viešbutyje ir, žinoma, ėjome prie jūros. Basanavičiaus gatvėje užsukome pažaisti automatais ir laimėjome žaisliukų. Su žaisliukais nuėjome prie jūros maudytis, ilsėtis ir išdykauti. Vakare grožėjomės saulėlydžiu ant tilto. Diena prabėgo greitai...

palanga 2024 2Antroji diena prasidėjo nuo susirinkimo, kuriame pasveikinome Dominyką ir Sabiną su praėjusiais gimtadieniais. Vėliau keliavome prie jūros, kur išsimaudėme ne tik mes, bet ir mokytoja Diana Butrimienė, nors vanduo buvo tiesiog ledinis! Kol vyresnieji mėgavosi jūra, kita dalis vaikų ėjo į šokių festivalį „Ant bangos“, dalyvavo įvairiose edukacijose slėnyje šalia Jūratės ir Kastyčio skvero. Kadangi visą savaitgalį vyko vasaros sezono atidarymas, visur šurmuliavo daugybė renginių: koncertai, kermošius, krepšinio varžybos, pantomimos teatro pasirodymai ir t.t. Visi turėjo kur dalyvauti ar bent pasižiūrėti. Iki pietų oras buvo šiltas, tačiau vėliau prasidėjo stiprus lietus, užklupęs mus mieste. palanga 2024 3Sulaukę, kol lietus baigsis, basi parkulniavome namo persirengti ir sušilti. Vakarop visi vėl ėjome pabraidyti po jūrą. Grįždami vaikai nusipirko vaflių ir kitų skanumynų, o vyresnieji ėmėsi gaminti plovą. Ne viskas pavyko iš pirmo karto, tačiau, pasak mokytojų, plovas buvo skanus. Su visais pasidaliję vakariene, išėjome pasivaikščioti po naktinę Palangą.
Trečią dieną Palangoje pradėjome nuo apsilankymo prie jūros. Mėgavomės vaizdu ir gaiviu vėju. Dalis vaikų nuėjo į Palangos bažnyčioje vykusias mišias, kur išgyveno itin gražią Tėvo dienos iškilmę. Po to vaikščiojome po miestą, apžiūrėjome parduotuves ir suvenyrų kioskelius. Užsukome į vietinį restoraną, kur ragavome tradicinių lietuviškų patiekalų. palanga 2024 4Vakarop vėl ėjome prie jūros, kur ne tik bėgiojome po smėlį, bet ir nemažai šokome, įsijungę populiarias dainas. Vakarą praleidome parke. Buvo puiki diena su daug įspūdžių.

Išaušo paskutinė mūsų diena Palangoje, bet mums dar liko Nida! Persikėlę keltu į Kuršių neriją, važiavome iki „Memel Nord“ baterijos. Pakrantės apsaugos baterija „Memel Nord“ – tai Antrojo pasaulinio karo laikų gynybiniai įtvirtinimai prie Baltijos jūros, įrengti Klaipėdos kraštą prijungus prie Vokietijos. Čia įkurtame bunkeryje apžiūrėjome pasieniečių veiklos ekspoziciją, įvairius karinius ginklus, pasiklausėme labai įdomių gidų pasakojimų ir daug sužinojome apie istoriją ir karybą. Atvykę į Nidą pasistiprinome ir išėjome į žygį per kopas. Žygis buvo įdomus, bet nelengvas. Nuo kopų matėsi jūra, išvydome įvairių smėlyje suvargusių augalų. Vaizdai, nuo kopų žiūrint į tolį, buvo tiesiog pasakiški. Užsukome prie saulės laikrodžio. Buvome pavargę, todėl, norėdami gauti energijos, persikėlę keltu nuvažiavome į Klaipėdos „Akropolį“, pavakarieniavome ir išvykome namo. palanga 2024 5Autobuse dainavome, žaidėme, o kai kurie jau ir miegojo. Aptarėme visas keturias dienas žaistą mūsų „Apkabinimo žaidimą“, kurį laimėjo Kajus. Kadangi visi buvome atsakingi už kokią nors sritį, jautėmės svarbūs, kai mokytoja ne tik pagyrė, bet ir davė išsitraukti po dovanėlę. Namo grįžome pavargę, bet su daugybe įspūdžių.

Keliauninkai trumpai papasakojo savo įspūdžius.

Olivija: Dauguma vaikų, suaugusiųjų bei mažųjų buvo labai draugiški, padėdavo vieni kitiems. Mokytojos buvo griežtos, bet tuo pačiu metu suprantančios, rūpestingos ir labai stengėsi, kad kiekvienas jaustųsi saugus ir išklausytas. Kelionė Nidoje buvo įdomiausia, nes viena vaikų grupelė kūrė planą pasivaikščiojimui po Nidos nacionalinį parką. Buvo linksma ir gera būti visiems kartu.

palanga 2024 6Sofija: Šioje kelionėje pamatėme daug ko. Jūra buvo gera – norėčiau dar ten pasilikti. Prie jūros buvo labai gera šokti. Gal kai kas ir nešoko, bet buvo palaikymo komandos. Į kopas buvo sunku įkopti, bet kažkaip laikėmės. Ačiū visiems, kas padėjo šioje kelionėje.

Rugilė: Man labai patiko ši kelionė, nes buvo daug smagių momentų. Vanduo buvo nelabai šiltas, bet mes vis tiek maudėmės. Mes su mergaitėmis palesinome 11 varnų, buvo labai smagu. Nidoje irgi buvo labai gražu, ir nors skaudėjo kojos kopiant į kopas, bet mes susidorojome.

palanga 2024 7Kamila: Ši kelionė į Palangą ir Nidą man suteikė daug emocijų ir įspūdžių. Gegužės 31 dieną man labiausiai įsiminė, kai mes su draugėmis vakare išėjome pašokti zumbos. Šiame renginyje buvo labai linksma, prisišokome iš visos širdies. Kitomis dienomis mes vaikščiojome po Palangą, šokome prie jūros, maudėmės, su draugėmis sutikome saulėlydį ir pasidarėme gražių nuotraukų.

Karina: Man labai patiko ši išvyka. Labiausiai patiko plaukioti jūroje vakare, naktinė zumba ir palydėti saulę prie jūros su puikia kompanija.

Kira: Ši kelionė buvo labai įspūdinga, šokom zumbą, vaikščiojom po miestą, palanga 2024 8šokom visi kartu prie jūros, praleidom labai gerai laiką su draugais ir su visais dalyviais. Ačiū!

Paula Rogalytė, Kornelija Avižen, Simoras Komiaga, Gerardas Areško

 

 

 

 

palanga 2024 9palanga 2024 10

Apie gimnaziją
  • oficialusis pavadinimas – Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazija;
  • teisinė forma – biudžetinė įstaiga;
  • duomenys kaupiami Juridinių asmenų registre, kodas 111961115.
Buveinės adresas:
    Šv. Jono Pauliaus II g. 3, 17126 Šalčininkai
Ssl seal 1
Kontaktinė informacija:
  • telefonas: +370(380)53912;
  • faksas: +370(380)53912;
  • el. paštas: rastine@sltg.lt