!--- This file contains the functions of the template. DO NOT MODIFY IT, otherwise the template will break !--->

Ūkininko profesijos svarba…

Paskelbta: 2024 birželio 07, Penktadienis

ukininkaujame 2024 1Nors šiuolaikiniai jaunuoliai jau rečiau renkasi būti ūkininkais, visgi norinčių jais tapti vis dar atsiranda. 1b klasės mokinio Adamo tėtis Andžejus Kulevičius teigia, kad prižiūrėti ūkį – sudėtingas ir daug kantrybės reikalaujantis darbas. Daug žinių ateina su patirtimi. Visus darbus turi išbandyti savo kailiu, nes kiekvienas sėjimas, kiekvienas derliaus nuėmimas – kitoks. Tai, kad šeimoje augo būsimasis ūkininkas, nebuvo sudėtinga pastebėti, – dalinosi prisiminimais Adamo tėtis, nes nuo pat mažens Andžejus domėjosi technika, aplinka ir gamta. Taip ir pasuko į ūkininkavimo specialybę. Pasak jo, visko geriausiai išmokstama per praktiką – jau nuo mažens tėvai su vaikais gali namie bandyti pasėti augalų sėklų, rūpintis jais, laukti derliaus ir ragauti.

ukininkaujame 2024 2Mažais žingsneliais susipažįstant su auginimo procesu ateityje susidomėjimas tik augs. Jei vaikui patiks ūkininkavimo idėja, jis ją tikrai išpildys.

Nors gamtos ir augalų pažinimo idėja gali skambėti labai patraukliai, ūkio priežiūra reikalauja daug daugiau laiko, jėgų ir kantrybės. Anot Andžejaus, kiekvienas, nusprendęs turėti ūkį, turi būti šiek tiek fanatiškai nusiteikęs – taip, kad, nepaisydamas kaitinančios saulės ar lietaus, galėtų eiti dirbti į lauką. Ūkininko gyvenimas nėra rožėmis klotas. Visa ūkio priežiūra reikalauja išskirtinio punktualumo. „Svarbiausia – laiku pasėti, laiku nuravėti, laiku derlių ukininkaujame 2024 3nuimti ir laiku parduoti. Visi šie etapai yra vienodai svarbūs auginant savo produkciją. Jei kažko nepadarysi – gali tekti susitaikyti su negrįžtama žala.“ Kaip teigia tėtis, svarbiausia – planuoti savo darbus ir laiką, nes turi prisitaikyti prie gamtos ritmo. Gamta nelaukia – ji turi savo gyvavimo ciklus, o žmogus turi prisitaikyti. „Kartais tenka anksti atsikelti, dažnai dirbi kiekvieną ukininkaujame 2024 4dieną be atostogų. Bet jei tai yra tavo aistra – rezultatai nudžiugins“, – įsitikinęs pašnekovas.

Žemdirbio profesija yra viena iš svarbiausių ir seniausių pasaulyje. Ūkininkai užtikrina maisto tiekimą visuomenei, o jų darbas reikalauja didelio žinių ir įgūdžių bagažo. Ūkininkai privalo išmanyti augalininkystę, gyvulininkystę, technikos naudojimą bei ūkio valdymą. Tai reikalauja nuolatinio mokymosi ir prisitaikymo prie besikeičiančių sąlygų. Vaikai, išbandę traktorininko ir kombaino operatoriaus profesijas, susipažino su svarbia ūkininkavimo dalimi – žemės dirbimu ir derliaus nuėmimu. Traktorininko ukininkaujame 2024 5profesija yra ypač svarbi, nes traktorius yra pagrindinis žemės ūkio technikos įrankis. Traktorininkai ruošia dirvą sėjai, tręšia laukus ir atlieka daug kitų svarbių darbų. Valdyti traktorių reikalauja didelio meistriškumo, nes šiuolaikinė technika yra sudėtinga ir galinga. Kombaino operatoriaus darbas taip pat nepaprastai svarbus. Kombainas yra didelė ir sudėtinga mašina, skirta derliui nuimti. Jo valdymas reikalauja atidumo ir preciziškumo, kadangi kombainas ne tik pjauna, bet ir iš karto atskiria grūdus nuo šiaudų. Tai leidžia efektyviai ir greitai nuimti derlių.

Vaikai pamatė, kaip svarbu yra tikslumas, atsakingumas ir techninės žinios. Jie suprato, kiek daug pastangų ir darbo reikia įdėti, kad maisto produktai pasiektų mūsų stalą. Ši patirtis padėjo jiems geriau suprasti ūkininko profesijos svarbą ir galbūt net įkvėpė būsimąją kartą tapti naujaisiais ukininkaujame 2024 6žemdirbiais.

Nuoširdžiai dėkojame svetingiems šeimininkams – Adamo tėveliams už priėmimą, vaišes ir įdomius pasakojimus. Taip pat esame be galo dėkingi visiems 1b klasės tėveliams, prisidėjusiems prie projekto „Šok į tėvų klumpes“ vykdymo. Buvo gera ir jauku!!!

1b klasės mokytoja Jelena Gornostajienė

ukininkaujame 2024 7ukininkaujame 2024 8

 

 

ukininkaujame 2024 9 ukininkaujame 2024 10

Apie gimnaziją
  • oficialusis pavadinimas – Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazija;
  • teisinė forma – biudžetinė įstaiga;
  • duomenys kaupiami Juridinių asmenų registre, kodas 111961115.
Buveinės adresas:
    Šv. Jono Pauliaus II g. 3, 17126 Šalčininkai
Ssl seal 1
Kontaktinė informacija:
  • telefonas: +370(380)53912;
  • faksas: +370(380)53912;
  • el. paštas: rastine@sltg.lt