!--- This file contains the functions of the template. DO NOT MODIFY IT, otherwise the template will break !--->

„Šok į tėvų klumpes“ susipažinome su ergoterapeuto ir maisto technologo darbais

Paskelbta: 2024 birželio 10, Pirmadienis

ergoterapeutas 2024 1Gegužės 31 d. 5b klasės mokiniai lankėsi Šalčininkų rajono savivaldybės ligoninėje pas Dominyko mamą Jurgitą, kuri ligoninėje dirba ergoterapeute.

Pirmiausiai mokiniai apsilankė ligoninės Priėmimo ir skubiosios pagalbos skyriuje, kur buvo supažindinti su visa eiga, kuomet nukentėjęs asmuo atvyksta greitosios medicinos pagalbos automobiliu arba savarankiškai. Toliau pažintis su medicinos sritimi vyko rentgeno kabinete: mokiniams buvo išsamiai paaiškinta, kokiu būdu atliekamos rentgeno nuotraukos, kokių rūšių jos būna, ir pan. Vėliau mokiniai apsilankė kineziterapijos kabinete, kur turėjo puikią galimybę pasisemti žinių apie taisyklingą laikyseną – tai labai svarbu augančiam organizmui.

ergoterapeutas 2024 2Atvykus į ergoterapijos kabinetą, Dominyko mama Jurgita pasakojo, kad ergoterapija Šalčininkuose pradėta taikyti visai neseniai, tik nuo 2023 m. gruodžio mėn., o iki tol ši procedūra nebuvo taikoma. Siekiant supažindinti vaikus su šia specialybe, buvo pristatytos ergoterapijos priemonės – goniometras, hidraulinis rankos dinamometras, kopėtėlės, lankas, medis, ergoterapinės masės, plaštakos treniruokliai ir t. t. Mokiniai su dideliu noru matavosi plaštakos jėgą, domėjosi kiekvienos priemonės paskirtimi ir uždavė ergoterapeutas 2024 3juos dominančius klausimus. Taip pat penktokams buvo pristatytas pranešimas apie ergoterapeuto veiklą ir jo vaidmenį reabilitacijoje, kalbėta, kas yra ergoterapija, kada ji taikoma, ir pan. Be to, vaikai sprendė mamytės parengtą kryžiažodį, o greičiausiai jį įveikę mokiniai gavo atminimo dovanėles.

Siekiant ugdyti vaikų sąmoningumą bei gebėjimą suteikti pirmąją pagalbą, Visuomenės sveikatos biuro specialistės mokiniams praktiškai parodė visą žmogaus gaivinimo eigą, kiekvienas dalyvis atliko širdies masažą.

Dėkojame Šalčininkų rajono savivaldybės ligoninei už galimybę iš arti susipažinti su medicina ir ergoterapeuto veikla!

ergoterapeutas 2024 4Birželio 3 d. 5 b klasės mokiniai vyko į pažintinę ekskursiją į AB „Actas“ - vienintelę Lietuvos įmonę, gaminančią natūralų actą. Natūralus spirito actas įmonėje pradėtas gaminti dar 1959 metais.

Mokinius pasitiko Dainiaus mama Veslava, kuri dirba šioje įmonėje maisto technologe. Ji pristatė įmonės gaminius: actą, acto rūgštį, balzaminį actą bei vaisių sirupą, kuriuo vaikus net ir pavaišino. Gamyklos patalpose mokinius supažindino su acto gamybos procesu: automatinės giluminio acto fermentacijos ir modernios acto fasavimo technologinėmis linijomis, mechanizuota sandėlio stelažų sistema sandėliavimo patalpose. Pagardo mūsų valgiams gamyba penktokams dar sunkiai suprantama, tačiau ateityje kas nors iš jų susidomės perspektyvia chemiko profesija.

ergoterapeutas 2024 5Dėkojame Dominyko T. ir Dainiaus M. mamytėms Jurgitai ir Veslavai už suteiktą galimybę mokiniams artimiau susipažinti su Jūsų profesijomis.

Klasės auklėtoja Olga Timofejevienė

Apie gimnaziją
  • oficialusis pavadinimas – Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazija;
  • teisinė forma – biudžetinė įstaiga;
  • duomenys kaupiami Juridinių asmenų registre, kodas 111961115.
Buveinės adresas:
    Šv. Jono Pauliaus II g. 3, 17126 Šalčininkai
Ssl seal 1
Kontaktinė informacija:
  • telefonas: +370(380)53912;
  • faksas: +370(380)53912;
  • el. paštas: rastine@sltg.lt