!--- This file contains the functions of the template. DO NOT MODIFY IT, otherwise the template will break !--->

Projektas „Šok į tėvų klumpes“ – 4a klasės įspūdžių ir patirčių tęsinys

Paskelbta: -0001 lapkričio 30, Trečiadienis

ketvirtokai mieste 2024 14a klasės mokiniai toliau tęsė savo pažintį su įvairiomis tėvų profesijomis per daugybę įdomių išvykų ir susitikimų, kurie praturtino jų žinias bei patirtis.

Pamoka apie saugų eismą mieste. Gegužės 21 d. 4a klasės mokinės Arianos mama Jelena Zdanovič pakvietė mus į Šalčininkų miesto parką, kur vyko prevencinė pamoka „Dviratis ir paspirtukas ne žaisliukas“. Pamoką vedė Šalčininkų Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Stanislav Voicechovskij su savo komanda – jie pasakojo vaikams apie saugų važiavimą dviračiu ir paspirtuku. ketvirtokai mieste 2024 2Viešosios tvarkos skyriaus specialistai akcentavo, kad dviratininkai ir paspirtukininkai yra eismo dalyviai, todėl turi laikytis eismo taisyklių – dviratis ir paspirtukas yra transporto priemonės, dalyvaujančios eisme, o vaikai yra jų vairuotojai, todėl jiems tenka labai svarbus vaidmuo. Specialistai atsakė į daugybę vaikų klausimų apie saugos priemones (liemenes, žibintus, kelių ir alkūnių apsaugas bei šalmus), rodydami, kaip teisingai jomis naudotis. Vėliau mokiniams surengė atsakingo važiavimo dviračiu rungtį, o prieš važiuodami visi turėjo užsidėti šalmus ir užsisegti alkūnių bei kelių apsaugas. Šioje rungtyje su šaunia klasės palaikymo komanda mūsų klasės mokinys Danielius Kuklis užėmė II vietą.

ketvirtokai mieste 2024 3Apsilankymas ligoninėje. Tą pačią dieną, gegužės 21-ąją, mokiniai keliavo į Šalčininkų rajono savivaldybės ligoninę, kur mokinio Maksimo krikšto mama ir jos kolegės papasakojo apie savo profesiją ir darbo specifiką. Mums aprodė ligoninės patalpas, įskaitant priėmimo skyrių, kur pacientai atvyksta pirmiausiai, ir laboratoriją, kurioje atliekami įvairūs medicininiai tyrimai. Vaikai galėjo pamatyti, kaip dirba laboratorijos technikai ir kokie įrankiai naudojami analizuojant mėginius. Parodė ir rentgeno kabinetą, paaiškino kaip atliekami rentgeno tyrimai. Mokiniai taip pat sužinojo apie įvairias medicinines priemones, pavyzdžiui, adatas, ir kaip jos naudojamos saugiai bei efektyviai. Vaikai turėjo galimybę pasimatuoti savo ūgį, kraujospūdį, deguonies kiekį kraujyje. Sužinojo, kaip atliekami šie matavimai ir kodėl jie svarbūs. ketvirtokai mieste 2024 5Tai buvo ne tik edukacinė, bet ir labai įdomi patirtis, leidusi mokiniams suprasti mediko profesijos svarbą ir iššūkius. Edukacijos metu mus lydėjo šios specialistės: Joana Mikulevič, vaikų ligų gydytoja, Maija Malinovskienė, vyr. slaugytoja, slaugos administratorė, Rita Marinovskienė, referentė. Turėjome ir daugiau pagalbininkių: Vandą Paliulian, laboratorijos vedėją, Iriną Kiseliovą, radiologijos technologę, Valentiną Dorniak, bendrosios praktikos slaugytoją.

Apsilankymas savivaldybėje. Gegužės 29 d. 4a klasės mokiniai, lydimi Arianos mamos Jelenos Zdanovič ir Mateušo tėčio Andžejaus Kulevičiaus, lankėsi Šalčininkų rajono savivaldybėje. Vaikams buvo pasakojama apie šios institucijos svarbą ir veiklą, aiškinama, kaip savivaldybė prisideda prie vietos bendruomenės gerovės. ketvirtokai mieste 2024 6Mokiniai apžiūrėjo patalpas, kur dirba savivaldybės darbuotojai, kabinetus, kur priimami svarbūs sprendimai. Lankėsi ir posėdžių salėje, kurioje turėjo galimybę dalyvauti simboliniame jų pačių posėdyje. Kaip tikri tarybos nariai aptarė darbotvarkę, iškėlė dienos klausimus, diskutavo ir balsavo.
ketvirtokai mieste 2024 7Tai buvo puiki praktinė patirtis, leidusi vaikams suprasti, kaip vyksta savivaldybės darbas, kokia svarbi yra demokratija ir kaip priimami sprendimai, turintys įtakos visai bendruomenei.

Projektas „Šok į tėvų klumpes“ šiemet 4a klasės mokiniams buvo itin gausus ir sėkmingas, praturtino mokinių žinias ir įgūdžius, skatino vaikus domėtis įvairiomis profesijomis, galbūt net padėjo susimąstyti apie savo būsimos karjeros kelią.

ketvirtokai mieste 2024 8Nuoširdžiai dėkojame Jelenai Zdanovič, Andžejui Kulevičiui, Anastasijai Svorobovič bei visiems tėvams ir specialistams, kurie skyrė savo laiką ir dalijosi su mokiniais žiniomis ir patirtimi. Jūsų indėlis yra neįkainojamas!

4a klasės mokytoja Edita Dzvinelienė

Apie gimnaziją
  • oficialusis pavadinimas – Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazija;
  • teisinė forma – biudžetinė įstaiga;
  • duomenys kaupiami Juridinių asmenų registre, kodas 111961115.
Buveinės adresas:
    Šv. Jono Pauliaus II g. 3, 17126 Šalčininkai
Ssl seal 1
Kontaktinė informacija:
  • telefonas: +370(380)53912;
  • faksas: +370(380)53912;
  • el. paštas: rastine@sltg.lt