!--- This file contains the functions of the template. DO NOT MODIFY IT, otherwise the template will break !--->

Gamtos tyrimų centre

Paskelbta: 2024 birželio 07, Penktadienis

mokslininkai tyrejai 2024 1Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos trečiokai, įsijungę į projektą „Šok į tėvų klumpes“, aplankė Gamtos tyrimų centrą. Susipažinti su mokslininko profesija 3a klasę pakvietė Ekotoksikologijos laboratorijos jaunesnioji mokslo darbuotoja Renata Butrimienė. Mokiniai pirmą kartą pamatė mokslininko kasdienybę iš arti.

Eksperimentinėje akvariuminėje trečiokus pasitiko Ekotoksikologijos ir Žuvų ekologijos laboratorijų mokslininkai, kurie supažindino mokinius su savo veiklos sritimi. Dr. Vytautas Rakauskas papasakojo, kad mokslininkai dirba ne tik mokslininkai tyrejai 2024 2laboratorijose, bet ir lauko sąlygomis, o žvejyba – tai ne tik laisvalaikio praleidimas, bet ir rimta mokslinė veikla. Mokinukai įdėmiai klausėsi dr. Živilės Jurgelėnės pasakojimo apie eksperimentus, vykdomus su žuvimis. Visiems patiko įranga, leidžianti stebėti organizmų elgseną. Dr. Živilė Jurgelėnė ir Renata Butrimienė papasakojo ir parodė vaikučiams, kaip atsakingai reikia rūpintis žuvimis. Dr. Brigita Gylytė įdomiai papasakojo apie teršalus ir kaip jie gali patekti į vandens aplinką. Mokinukai susipažino su įvairiais vandens organizmais, o kai kuriuos galėjo apžiūrėti mikroskopu. Mokslininkų profesionalumas ir mokėjimas bendrauti su judriais ir klausinėjančiais vaikais sužavėjo pažintinėje ekskursijoje dalyvavusius pedagogus.

mokslininkai tyrejai 2024 3Po įdomios ekskursijos laboratorijų labirintais mokiniai gavo skanių ir naudingų dovanų nuo Gamtos tyrimų centro.

Daug sužinoję apie žuvis ir kitus organizmus bei apie jų naudojimo moksliniuose tyrimuose galimybes, šalčininkiečiai užkopė į kalną, ant kurio stovi Verkių rūmai. Gamtos apsuptyje visi iškylavo ir dalinosi ekskursijos įspūdžiais.

mokslininkai tyrejai 2024 4Mokslininkai mokiniams patarė mokytis gamtos mokslų, nes tai yra viena iš svarbiausių ir reikalingiausių žmogaus gyvenimo sričių. O vyresnių gimnazijos klasių mokiniams siuntė linkėjimus su kvietimu apsilankyti Gamtos tyrimo centre, domėtis ir rinktis šios krypties studijas.

Nuoširdžiai dėkojame Aivaro mamytei Renatai už kvietimą ir puikią edukaciją. Mokslininkams linkime sėkmingų projektų ir išlikti entuziastingais gamtos tyrėjais!

Mokytoja Ingrida Bandalevičiūtė
Nuotraukos I. Bandalevičiūtės

Apie gimnaziją
  • oficialusis pavadinimas – Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazija;
  • teisinė forma – biudžetinė įstaiga;
  • duomenys kaupiami Juridinių asmenų registre, kodas 111961115.
Buveinės adresas:
    Šv. Jono Pauliaus II g. 3, 17126 Šalčininkai
Ssl seal 1
Kontaktinė informacija:
  • telefonas: +370(380)53912;
  • faksas: +370(380)53912;
  • el. paštas: rastine@sltg.lt