!--- This file contains the functions of the template. DO NOT MODIFY IT, otherwise the template will break !--->

Kelionė į Taliną

Paskelbta: 2024 gegužės 30, Ketvirtadienis

talinas 2024 1Gegužės 23–24 dienomis mes, 5b ir 5c klasių mokiniai, vykome į Taliną ir Tartu su mokytojomis Olga Timofejeviene, Agata Korizniene ir socialine pedagoge Irena Lankeliene. Šios kelionės mes nekantriai laukėme, nes taip toli su klase dar nebuvome išvykę.
Taline aplankėme Hidrolėktuvų uosto muziejų, kuriame buvo daug lėktuvų, laivų (seniausias povandeninis laivas „Lembit“), žaidimų ir kt. Pasimatavome jūreivių uniformas, pabuvome karo lakūnais, išbandėme skrydžio simuliatorių. Vėliau vaikščiojome Talino senamiestyje.

talinas 2024 2Čia mums pasakojo apie įvairiausius pastatus, gatveles. Kitą dieną mes aplankėme Tartu senamiestį. Mieste matėme daug skulptūrų: viena buvo panaši į laivą ar segtuką, kita – aiškiai atpažįstama – Oscar‘o Wilde ir Eduard‘o Wilde, tėvo ir sūnaus, skulptūra. Susipažinome su Tartu universitetu, „Toravere“ observatorija, Domo katedros griuvėsiais. Eidami „Angelų“ tiltu sugalvojome norus, kurie būtinai turi išsipildyti. Po ekskursijos lankėmės Mokslo centre AHHAA. talinas 2024 5Centre matėme milžinišką energijos mašiną (Niutono obelį), išbandėme nuotykių liftą į žemės gelmes, didelį skruzdėlyną, mini laboratorijas, mokslo parduotuves ir daug kitų įdomių dalykų. Suvenyrų parduotuvėje įsigijome suvenyrų ir kupini įspūdžių parvykome į Lietuvą.

 

5b klasės mokinė Milana Voitkevič

* * *

talinas 2024 31 diena. Kelionę autobusu pradėsime anksti ryte išvykdami iš Lietuvos į Taliną. Aplankysime „Hidrolėktuvų uosto muziejų“*. Tai interaktyvus, unikalios koncepcijos ir analogo pasaulyje neturintis muziejus, supažindinantis lankytojus su laivybos praeitimi ir dabartimi. Pamatysime įvairių epochų laivus, iš kurių vienas yra seniausias povandeninis laivas „Lembit“, karo laikų minas ir torpedas, sunkiuosius pabūklus, navigacinius įrenginius ir ženklus. Pasimatuosime jūreivių uniformas ir su jomis galėsite įsiamžinti ar pabūti karo lakūnais bei išbandyti skrydžio simuliatorių. Vėliau, mūsų lauks ekskursija pėsčiomis po Talino senamiestį, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą: Tompea pilis, kurioje įsikūręs Estijos parlamentas, A. Nevskio ortodoksų katedra, XVI a. gotikinė Domo katedra, „Trumpoji koja“, miesto rotušė, „bandelių“ skersgatvis, nuostabieji Viru vartai, „Storosios Margaritos“ bokštas bei apžvalgos aikštelės, nuo kurių atsiveria nuostabus vaizdas į Talino įlanką ir senamiestį. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje Taline. „Dzingel“ Männiku tee 89, Tallinn, 11213 Harjumaa, Estonia

* * *

talinas 2024 42 diena. Pusryčiai. Ryte išvyksime į Tartu. Ekskursija po seniausią miestą Baltijos šalyse: Rotušės aikštė, Šv. Jono bažnyčia ir jos apžvalgos aikštelės, akmenimis grįstos gatvelės, Tomemegi kalva su „Toravere“ observatorija, Domo katedros griuvėsiai, „Velnių“ ir „Angelų“ tiltai. Po ekskursijos lankysimės Mokslo centre AHHAA*, kur galėsime susipažinti su mus supančiais reiškiniais interaktyviu būdu. Tai didžiausias Baltijos šalių mokslo centras, kuriame viskas kitaip nei įprastuose muziejuose, galime liesti ir išbandyti viską patys. Derinant specialiuosius efektus ir erdvinį vaizdą, sukuriama neįtikėtina, kvapą gniaužianti realybės iliuzija. Čia lankytojams siūloma milžiniška energijos mašina (Niutono obelis), ypatingos technologijos Hobermano sfera, nuotykių liftas į žemės gelmes, didelis skruzdėlynas, mini laboratorijos, vaikų birža, mokslo parduotuvės ir daug kitų įdomių dalykų. Po mokslo centro, išvyksime į Lietuvą. Naktį grįšime namo.

 talinas 2024 6

Apie gimnaziją
  • oficialusis pavadinimas – Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazija;
  • teisinė forma – biudžetinė įstaiga;
  • duomenys kaupiami Juridinių asmenų registre, kodas 111961115.
Buveinės adresas:
    Šv. Jono Pauliaus II g. 3, 17126 Šalčininkai
Ssl seal 1
Kontaktinė informacija:
  • telefonas: +370(380)53912;
  • faksas: +370(380)53912;
  • el. paštas: rastine@sltg.lt