Roboto prototipo kūrimo laimėtojas
Šiais mokslo metais įsitraukiau į Vilnius TECH „Ateities inžinerijos“ platformos išbandymą, susipažinau su daugybe siūlomų temų: verslo plano rengimas, investavimas, mobiliųjų aplikacijų kūrimas, statyba ir sauga, virtuali realybė, gaminio modeliavimas, medžiagų technologijos, išmanusis transportas, ateities miestas, taikomoji informatika, medijų technologijos.
Labiausiai mane sudomino roboto prototipo kūrimas, nutariau išbandyti savo žinias, gebėjimus ir įgūdžius šioje sferoje. Išsikėliau būsimo projektinio darbo tikslą: sukurti prietaisą, piešimo robotą, kuris nupieštų piešinį dideliame darbo lauke. Rengdamas projektinį darbą naudojausi visa informacija, pateikta „Ateities inžinerijos“ platformoje, ir konsultavausi su dokt. Kotryna Šileikyte.
Kurdamas robotą susidūriau su daugybe problemų, kurias turėjau laiku išspręsti ir tęsti projekto kūrimą. Galų gale sukūriau robotą, kuris galėtų piešti įvairius piešinius tiek ant mažo, tiek ant didelio lapo. Pagrindinė problema yra tai, kad roboto ratukai turi mechaninių laisvumų, o robotas pozicionuojasi darbo lauke tik ratukais ir dėl minėtų ratukų savybių piešinys kartais gali būti netikslus. Robotas dar gali būti patobulintas ateityje įvairias sensoriais ir kitais įdomiais jutikliais.
Norėčiau pasidalinti patarimais iš savo patirties:
1) Susiplanuokite darbo etapus.
Planuoti etapus yra labai svarbu kuriant bet kokį darbą – nesvarbu, ar tai būtų namų darbai, ar kitas koks nors darbas, ypač jeigu jam skirtas tam tikras laikotarpis ir reikia greitai jį padaryti. Susiplanavę darbo etapus ir skyrę jiems tam tikrą laiką, jūs galėsite laiku padaryti savo darbą.
2) 3D modeliavimas.
3D modeliai gali jums labai padėti kuriant įvairius roboto prototipus, kaip ir minėjau anksčiau, 3D modelio padedami jūs galite sužinoti, kurioje vietoje reikia patobulinti robotą ir jam pridėti kokių nors detalių. Tokiu būdu jūs nesugaišite daug laiko tobulindami mechanizmą ir nesugadinsite daug medžiagos.3) Informacijos paieška.
Vienas iš sunkesnių darbo etapų yra informacijos paieška. Jūs galėsite surasti programos kodą ir laisvai prieinamos programinės įrangos. Taigi rekomenduočiau ieškoti informacijos skirtinguose interneto šaltiniuose.
Man tokia darbo eiga labai padėjo ir mano visų metų pastangos buvo įvertintos: esu 1 vietos laimėtojas. Sukūriau roboto prototipą.
II gb kl. mokinys Arūnas Latvis