!--- This file contains the functions of the template. DO NOT MODIFY IT, otherwise the template will break !--->

Sužinojome apie pasieniečio profesiją

Paskelbta: -0001 lapkričio 30, Trečiadienis

apsilankymas pas pasieniecius 2023 1Gegužės pradžioje 3a klasės mokiniai lankėsi Tribonių pasienio užkardoje, kur susipažino su pasieniečio profesija.

Pasieniečio profesija yra labai svarbi ir atsakinga. Pasieniečiai dirba tam, kad užtikrintų šalies saugumą ir kontrolę prie sienos. Šie pareigūnai atlieka daugybę užduočių, susijusių su sienų stebėjimu, neteisėtos migracijos ir prekybos asmenimis prevencija bei kitais svarbiais veiksmais.

apsilankymas pas pasieniecius 2023 2Išvyka buvo puiki galimybė mokiniams iš arti pažinti pasieniečio darbą. Pamokėlę vedė Tribonių pasienio užkardos vadas majoras Remigijus Burba. Jam talkino Varėnos pasienio rinktinės vyresnioji specialistė Gražina Čižienė. Jie papasakojo, kaip pasieniečiai atlieka savo pareigas, kaip stebi sieną, patruliuoja, bendrauja su kitais pareigūnais ir veikia įvairiomis situacijomis.

Apžiūrėdami ginklus ir automobilius, mokiniai sužinojo apie pasieniečio įrangą ir priemones, kurias jie naudoja savo darbe. Ginklai yra svarbi pasieniečio įranga, padedanti užtikrinti saugumą bei atlikti pareigas. Automobiliai dažnai būtini pasieniečiams, kad jie galėtų judėti ir kontroliuoti didelius pasienio plotus.

apsilankymas pas pasieniecius 2023 3Pasitiko mus ir kinologas - vyresnysis puskarininkis Gerard Šostak su savo tarnybiniu šunimi Bariu iš Kretingos. Tarnybiniai šunys yra nepakeičiama pasieniečių darbo dalis. Jie yra specialiai išugdyti ir skirti atlikti tam tikras funkcijas užtikrinant pasienio kontrolę ir saugumą. Jie apmokyti įvairioms užduotims, tokioms kaip narkotikų ar sprogmenų paieška, kontrabandos aptikimas, trukdymo veiksmų prevencija ir asmenų sekimas. Jų puiki uoslė, galingi instinktai ir gebėjimas dirbti kartu su savo šeimininku padeda pasieniečiams atlikti jų pareigas efektyviai ir tiksliai. Mokiniai, stebėdami Bario pasirodymą, pamatė, kaip šie šunys veikia ir kaip padeda pasieniečiams. Šio šuns gebėjimai įspūdingi, o tai rodo, kokia didelė šunų nauda ir svarba pasieniečių profesijai.

Ši patirtis padėjo mokiniams geriau suprasti pasieniečio profesijos svarbą bei iššūkius. Už tai esame dėkingi savo klasės tėveliams: Tribonių pasienio užkardos jaunesniesiems specialistams Julianai Vrubliauskei ir Gintarui Bikui už suteiktą galimybę susipažinti su pasieniečio profesija.apsilankymas pas pasieniecius 2023 4 Tai tikrai unikali ir vertinga patirtis, kuri vaikams padės geriau suprasti ir įvertinti savo tėvų profesinę veiklą. Tėvai, kurie dirba pasieniečiais, atlieka svarbų darbą saugodami šalies sienas ir užtikrindami visuomenės saugumą. Jų pasiaukojimas, atsidavimas ir įgūdžiai yra neįkainojami. Tikiuosi, kad tai įkvėps mokinius siekti savo tikslų, atlikti atsakingus darbus ir prisidėti prie bendruomenės gerovės.

3a klasės mokytoja Edita Dzvinelienė

apsilankymas pas pasieniecius 2023 5

Apie gimnaziją
  • oficialusis pavadinimas – Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazija;
  • teisinė forma – biudžetinė įstaiga;
  • duomenys kaupiami Juridinių asmenų registre, kodas 111961115.
Buveinės adresas:
    Šv. Jono Pauliaus II g. 3, 17126 Šalčininkai
Ssl seal 1
Kontaktinė informacija:
  • telefonas: +370(380)53912;
  • faksas: +370(380)53912;
  • el. paštas: rastine@sltg.lt