!--- This file contains the functions of the template. DO NOT MODIFY IT, otherwise the template will break !--->

Pirmaklasiai domisi pasieniečių darbu

Paskelbta: -0001 lapkričio 30, Trečiadienis

pirmokai pasienio uzkardoje 2023 1Saulėtą gegužės rytą gimnazijos autobusas privažiavo prie Tribonių užkardos, kur vaikus pasitiko Viktorijos tėtis Vitalijus ir Tribonių užkardos vadas Remigijus Burba. Jie iškart patraukė mokinių dėmesį klausimais apie Lietuvos simbolius. Sumanūs pirmokai nesutriko ir drąsiai atsakinėjo, domėjosi, diskutavo. O gudriausieji dar ir prizų gavo.

Pažiūrėję filmuotą medžiagą, vaikai buvo pakviesti į kiemą, kur galėjo susipažinti bei pačiupinėti pasieniečio darbe naudojamą įrangą: šautuvus, žiūronus, antrankius ir kt. Vėliau pasieniečiai visureigiu ir sirenomis palydėjo vaikus į Šalčininkų pasienio kontrolės punktą. Ten jau laukė Viktorijos mama Ingrida su muitinės darbuotojų komanda.

pirmokai pasienio uzkardoje 2023 2Susipažinome su kinologu ir labradoro veislės šuniuku Kuperiu, kuris yra puikus pagalbininkas darbe. Vaikai turėjo progą pasivaikščioti po postą, pasisvečiuoti Šalčininkų kelio posto viršininko kabinete, pasižiūrėti, kaip atliekama rentgeno kontrolė, net trumpam pabūti muitinės darbuotojais ir ,,ieškoti kontrabandos“ Viktorijos mamytės automobilyje. Kiek buvo džiaugsmo, kai kiekvienas rado po šokoladuką! Kupini įspūdžių ir emocijų vaikai pakilo į posėdžių salę ir atliko užduotėles. Už tai buvo apdovanoti prisiminimo dovanėlėmis – pieštukais ir užrašų knygelėmis.

pirmokai pasienio uzkardoje 2023 3Grįždami į gimnaziją vaikai dalinosi įspūdžiais, atsirado susidomėjusių pasieniečio bei muitinės darbuotojų profesijomis ir jau svajojančių, kuo užaugę bus.

Esame be galo dėkingi 1a klasės tėveliams Arturui Korzun, Ingridai ir Vitalijui Jermak bei Slavomirui Savel už iniciatyvumą, galimybę susipažinti su jų darbo specifika ir skirtą brangų savo laiką.

1a klasės mokytoja Irena Butenkienėpirmokai pasienio uzkardoje 2023 4

Apie gimnaziją
  • oficialusis pavadinimas – Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazija;
  • teisinė forma – biudžetinė įstaiga;
  • duomenys kaupiami Juridinių asmenų registre, kodas 111961115.
Buveinės adresas:
    Šv. Jono Pauliaus II g. 3, 17126 Šalčininkai
Ssl seal 1
Kontaktinė informacija:
  • telefonas: +370(380)53912;
  • faksas: +370(380)53912;
  • el. paštas: rastine@sltg.lt