!--- This file contains the functions of the template. DO NOT MODIFY IT, otherwise the template will break !--->

Paskaita „Kas yra informacijos sauga?“

Paskelbta: -0001 lapkričio 30, Trečiadienis

tinklasŠiandien, gyvendami dvidešimt pirmajame amžiuje, negalime įsivaizduoti savo gyvenimo be interneto, išmaniųjų prietaisų ir bendravimo socialiniuose tinkluose. Visa tai tapo mūsų rutina, tad niekas ypač nesusimąsto, ką, kiek ir kur kelia, kokią informaciją apie save platina. Tačiau susimąstyti tikrai vertėtų, juk, kylant įvairių technologijų paklausai, kyla ir sukčių bei apgavikų skaičius. Jų auka gali tapti bet kuris iš mūsų. Būtent šia tema šiandien klausėsi paskaitos ir diskutavo Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos antrųjų gimnazijos klasių mokiniai. Paskaitą vedė Vilniaus Gedimino technikos universiteto profesorius Nikolajus Goranin.

Mes sužinojome be galo daug ne tik įdomių, bet ir išties naudingų dalykų. Dauguma tikrai sutiktų, kad įsimintiniausia informacija buvo apie tai, kaip išvengti slaptažodžių nulaužimo, kokius slaptažodžius geriausia pasirinkti, o kokių reikėtų atsisakyti, kokių priemonių griebtis norint patikrinti, ar jūsų nebando apgauti apsimetėliai, kokių saugos priemonių reikia laikytis internete, kad apgintume savo duomenis, ir kaip visa tai įgyvendinti. Labiausiai mus nudžiugino, kad tai buvo ne vien sausos informacijos srautas, – mes galėjome užduoti rūpimus klausimus, į kuriuos svečias mielai atsakė. Be to, žiūrėjome trumpą vaizdo įrašą, įrodantį anksčiau išgirstą informaciją. Manau, po šios edukacinės veiklos kiekvienas mūsų gimnazijos dešimtokas bus daug atsargesnis bei atidesnis, naudodamasis interneto platybėmis.

Visų antrųjų gimnazijos klasių mokinių vardu dėkoju profesoriui Nikolajui Goranin už nuostabią ir neįtikėtiną paskaitą. Taip pat tariu ačiū mūsų gimnazijos informacinių technologijų mokytojai ir 2ga klasės vadovei Renatai Babravičienei už surengtą veiklą. Jūsų pastangos tikrai neliks beprasmės.

2ga klasės mokinė Eleta Subočiūtė

Apie gimnaziją
  • oficialusis pavadinimas – Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazija;
  • teisinė forma – biudžetinė įstaiga;
  • duomenys kaupiami Juridinių asmenų registre, kodas 111961115.
Buveinės adresas:
    Šv. Jono Pauliaus II g. 3, 17126 Šalčininkai
Ssl seal 1
Kontaktinė informacija:
  • telefonas: +370(380)53912;
  • faksas: +370(380)53912;
  • el. paštas: rastine@sltg.lt