!--- This file contains the functions of the template. DO NOT MODIFY IT, otherwise the template will break !--->

Matematikos ir informacinių technologijų piešinių projektas „Piešinys – matematikos uždavinys“ mūsų gimnazijoje

Paskelbta: -0001 lapkričio 30, Trečiadienis

matematikos uzdaviniai 2023 1Ar galima nupiešti piešinį tik iš geometrinių figūrų, naudojantis ne piešimo programa, o Microsoft Word programa

Atsakymas – taip. Į šį klausimą dabar jau moka atsakyti ir 7–11 klasių mokiniai, kurie gruodžio–sausio mėnesiais informacinių technologijų pamokų metu vykdė projektą. Jo tikslas – paskatinti mokinius kūrybiškai pažvelgti į matematiką, naudojantis teksto rengykle išreikšti savitas, drąsias, patrauklias matematikos interpretacijas.

matematikos uzdaviniai 2023 2Mokiniams reikėjo Microsoft Word programa vien tik iš geometrinių figūrų sukurti piešinį ir jame paslėpti matematikos uždavinį. Įdomiausi darbai atrinkti ir išsiųsti į respublikinį matematikos ir informacinių technologijų konkursą „Piešinys – matematikos uždavinys“. Šių metų konkurso darbai turėjo atliepti konkurso temą – Vilniaus 700-ųjų metinių paminėjimą, t. y. mokinių sukurtame piešinyje turėjo būti paslėptas matematinis uždavinys, vaizduojamas piešiniu, kuris turėtų iliustruoti ar kitaip vizualizuoti pasirinktus Vilniaus miesto elementus (architektūrą, istorinius įvykius bei asmenybes, žymiausius žmones, lankytinas matematikos uzdaviniai 2023 3Vilniaus vietas, 700-ųjų metinių simboliką, kitus kultūrinio ir istorinio paveldo elementus). Įdomu tai, kad darbai atlikti MS Word teksto rengyklėje, naudojant tik automatines figūras. Konkursui galima buvo siųsti 5 mokinių darbus.

Konkurso organizatorių komanda siunčia nuoširdžius sveikinimus ir padėkos raštus šių metų konkurso „PIEŠINYS – MATEMATIKOS UŽDAVINYS“ dalyviams.

Mokinių darbų galima pažiūrėti čia.

Mokinius paruošė IT mokytoja ekspertė Renata Babravičienė

Apie gimnaziją
  • oficialusis pavadinimas – Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazija;
  • teisinė forma – biudžetinė įstaiga;
  • duomenys kaupiami Juridinių asmenų registre, kodas 111961115.
Buveinės adresas:
    Šv. Jono Pauliaus II g. 3, 17126 Šalčininkai
Ssl seal 1
Kontaktinė informacija:
  • telefonas: +370(380)53912;
  • faksas: +370(380)53912;
  • el. paštas: rastine@sltg.lt