!--- This file contains the functions of the template. DO NOT MODIFY IT, otherwise the template will break !--->

Gyvenk aktyviai ir sveikai

Paskelbta: -0001 lapkričio 30, Trečiadienis

sporto remimo fondasŠalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazija nuo 2020 m. sausio mėnesio vykdo ilgalaikį fizinio aktyvumo skatinimo projektą „Sportuoju aktyviai – gyvenu sveikai“. Projektas bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas bei Centrinė projektų valdymo agentūra. Projekto tikslas – formuoti bendruomenės – vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų – fizinio aktyvumo įpročius ir per fizinio aktyvumo veiklas baseine skatinti bendruomenės sąmoningumą apie sveiką gyvenseną.

baseinas 2022 ataskaita 2Plaukimas – vienintelė fizinės veiklos forma, tuo pačiu metu stiprinanti ir atpalaiduojanti organizmą. Plaukiant atsipalaiduoja raumenys, mažiau apkraunamas stuburas, mažiau jaučiami nugaros skausmai, gerėja savijauta.

Plaukimas stiprina vaikų nervų sistemą, tvirtina judesius ir gerina ištvermę, stimuliuoja kūną ir mintis, skatina smegenų vystymąsi. Reguliariai plaukiodami vaikai mažiau serga, geriau valgo ir miega. Plaukimas yra gera priemonė įvairioms ligoms gydyti. Suaugusiems, ypač vyresnio amžiaus baseinas 2022 ataskaita 3žmonėms, reguliarios treniruotės baseine yra puiki alternatyva labiau rizikingoms fizinėms veikloms, kadangi judant vandenyje mažiau apkraunami sąnariai, gerėja kraujotaka ir širdies darbas, atsipalaiduoja ir stiprėja įsitempę raumenys, stiprėja kvėpavimo sistemos raumenys, taip pat plaukimas padeda išvengti širdies ir kraujagyslių ligų bei diabeto. Visa tai atitolina senėjimo procesus, gerina bendrą fizinę būklę, o labiausiai padeda išspręsti dar vieną aktualią – antsvorio – problemą. Būtent plaukimas spartina energijos išeikvojimą, pagreitina kalorijų deginimą, mobilizuoja medžiagų apykaitą, padeda kovoti su nuovargiu bei bloga nuotaika.

Tęsiant „Sportuoju aktyviai – gyvenu sveikai“ projektą, 2022 metų pirmąjį pusmetį 114 projekto dalyvių naudojosi Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio baseinu. Buvo mokomi plaukti 84 vaikai iš Šalčininkų miesto, Eišiškių S.Rapalionio bei Baltosios Vokės „Šilo“ gimnazijų. Jie mokėsi ne tik skirtingų plaukimo būdų, nardymo ir saugaus šuolio į vandenį, bet ir gilino teorines žinias apie teigiamą vandens poveikį sveikatai ir būtinybę vandenyje elgtis atsargiai.baseinas 2022 ataskaita 4 30 Šalčininkų rajono neįgaliųjų bei senjorų turėjo galimybę du kartus per savaitę naudotis baseino paslaugomis visiškai nemokamai. Su projekto dalyviais dirbo du gimnazijos mokytojai, turintys ilgesnę nei 15 metų tokio darbo patirtį.

Pasibaigus vasarai, fizinio aktyvumo skatinimo projektas „Sportuoju aktyviai – gyvenu sveikai“ bus tęsiamas. Kviečiame sekti informaciją gimnazijos tinklapyje (http://www.sltg.lt/).

Iki susitikimo rugsėjo mėnesį Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio baseino takeliuose.

Apie gimnaziją
  • oficialusis pavadinimas – Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazija;
  • teisinė forma – biudžetinė įstaiga;
  • duomenys kaupiami Juridinių asmenų registre, kodas 111961115.
Buveinės adresas:
    Šv. Jono Pauliaus II g. 3, 17126 Šalčininkai
Ssl seal 1
Kontaktinė informacija:
  • telefonas: +370(380)53912;
  • faksas: +370(380)53912;
  • el. paštas: rastine@sltg.lt