!--- This file contains the functions of the template. DO NOT MODIFY IT, otherwise the template will break !--->

Projektinė diena „Šok į tėvų klumpes“

Paskelbta: 2021 gegužės 17, Pirmadienis

karjera 1nGegužės 14 dieną Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijoje buvo vykdoma projektinė veikla „Šok į tėvų klumpes“. Šios veiklos tikslas – ne tik suteikti progą mokiniams „pasimatuoti“ tėvų, senelių, artimųjų profesijas, bet ir įtraukti tėvus į ugdymo procesą. Vaikai praleido labai turiningą dieną. Klasėse nuo ryto vyko įvairios veiklos, kurias vedė mokinių tėvai.

Dainiaus ir Dovilės mamytė Veslava papasakojo apie įvairių plaukų priežiūros produktų gaminimo procesą. Vaikai turėjo galimybę pasiklausyti ir pasižiūrėti, kokį kelią nueina produktas, kol atsiduria pakuotėje, kurią mes perkame parduotuvėje. Sužinojo, kaip kuriami nauji plaukų priežiūros produktų receptai, gaminami pavyzdžiai. Emilijaus mamytė Svetlana pasidalino įžvalgomis apie darbą pasienyje. Mokiniai žiūrėjo pasieniečių sukurtą filmuką. Filmuke pamatė tai, ką kiekvienam reikėtų žinoti apie pasieniečius. Vyresniems mokiniams apie pasieniečio profesiją papasakojo tėvelis Gintautas. Labai įdomu buvo sužinoti apie pasieniečių studijas. Dominyko mamytės Jurgitos pamokėlė apie bendradarbiavimą ir vaiko gerovę irgi paliko didelį įspūdį. Vaikai sužinojo, kad tarpinstitucinio bendradarbiavimo tikslas – vieningai kurti vaiko gerovę. Siekis sukurti vaikams saugią aplinką bei užtikrinti jų interesus – ne tik specialistų, dirbančių vaiko teisių apsaugos srityje, bet ir bendradarbiaujančių institucijų bendros darbo veiklos prioritetai. Agitos mamos Renatos pamoka apie draugišką internetą – taip pat apie saugumą. Vaikai sužinojo apie saugų bendravimą socialiniuose tinkluose, interneto etiketą bei pavojus, tykančius virtualioje erdvėje. Žaisdami ir lenktyniaudami mokiniai pasitikrino žinias apie saugų internetą.

karjera 2n

Mama Jovita įdomiai pristatė vieną svarbiausių ir atsakingiausių profesijų – mediko profesiją. Gražiai, nuoširdžiai papasakojo apie tai, kaip ji pati pasirinko medikės profesiją, apie savo darbą. Davė naudingų patarimų, kaip išsirinkti profesiją. Medikui labai svarbu – norėti aukotis kitam žmogui. Jaunas žmogus, mąstydamas apie būsimą profesiją, turi ieškoti savo stipriųjų pusių. Labai svarbu pašaukimas. Tik tada žmogus gali visiškai save realizuoti ir būti laimingas. Mokiniai labai norėtų daugiau susitikimų su šia įdomia asmenybe, savo profesijos žinove. Mamytė Natalija supažindino vaikus, kaip padėti sau ar draugui susižeidus, kaip saugiai elgtis vasarą prie vandens telkinių, kaip neperkaisti saulėje. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis profesiją, labai smagiai, su pavyzdžiais ir pastebėjimais, paaiškino ir Fainos mama Gražina.

karjera 3nŽygimanto mama Irena pasirūpino priemonėmis ir pamokė vilnos vėlimo paslapčių. Ketvirtokai galėjo pasidaryti po mielą ir šiltą darbelį. Edukacijos metu ne tik vėlė vilną, bet ir sužinojo, iš kur ji gaunama. Mamytė Sandra papasakojo apie gido profesiją, kaip ir kokiomis sąlygomis mokosi Afrikos vaikai. Viena antrokų klasė lietingą dieną „iškeliavo“ su Gvido tėveliu Juozu į mišką, kur sužinojo daug įdomių dalykų apie miško augalus, gyventojus, išmoko, kaip nepasiklysti miške. Arinos tėvelis pristatė Vilniaus viešosios tvarkos prižiūrėtojų funkcijas bei vykdomą darbą. Mokiniai sužinojo, kaip laikomasi teritorijos tvarkymo bei švaros taisyklių, kaip įgyvendinama triukšmo prevencija, kaip laikomasi gyvūnų auginimo ir laikymo taisyklių bei daug kitos informacijos apie šios institucijos veiklą. Savo žinias vaikai pasitikrino žaisdami „Kahoot“.

karjera 4nApie Šalčininkuose šeimynų globojamus vaikus išsamiai pasakojo Elizos mamytė Irina. Vaikai domėjosi priežastimis, dėl kurių netenkama savo tikrosios šeimos. Bežiūrėdami skaidres, jie sužinojo apie gyvenimo sąlygas, taisykles, pareigas, šventes bei nuobaudas gyvenant bendruomeniniuose globos namuose. Apie šiuolaikinį popieriaus gaminimą, savybes, paskirtį ir panaudojimo galimybes vaizdžiai pasakojo Evaldo mamytė Edita. Pirmokai žiūrėjo filmuotą pasaką apie šeimą. Įdomią pamokėlę apie bendravimą ir Vaikų konstituciją pravedė Eriko šeima: mamytė Ana ir brolis Edvinas. Tai buvo puikus pavyzdys, kad šeimoje turime vienas kitam padėti, rūpintis, vienas kitu pasitikėti, mylėti ir gerbti. Paaiškėjo, kad pirmokai žino ne tik savo teises šeimoje, bet ir pareigas bei atsakomybę. Erminos mamytė Julija pristatė, kaip iš epoksidinės dervos liejami padėkliukai. Kajaus ir Danielio tėvelis Mykolas pristatė Šalčininkų krašto šokius. Papasakojo apie dainų ir šokių ansamblį „Solčane“, aiškino, kad kiekvienas toks kolektyvas yra kaip šeima.

karjera 5nTuriningos ir įdomios buvo „Swedbank“ finansų laboratorijos pamokos, kurių metu mokiniai sužinojo, kaip išmintingai apsipirkti, susipažino su pinigų istorija. Sužinojo, kad euras ne visada buvo mūsų valiuta. Tad vaikai domėjosi, kokia valiuta senovėje buvo atsiskaitoma už pirkinius, kokių dar pinigų turėjo lietuviai, kaip paaugliams užsidirbti pinigų, kaip juos išmintingai planuoti ir leisti taip, kad užtektų viskam. Stebėdami Arūno mamytės Jelenos organizuotą agentūros „Investuok Lietuvoje“ atstovo V. Trapinsko pranešimą, moksleiviai gvildeno klausimus, kokių profesijų atstovų ir kompetencijų reikia labiausiai, kokių įgūdžių reikės ateities darbo rinkai. Paskaitą apie karjeros siekimą skaitė mama Anastasija, Šalčininkų užimtumo tarnybos vyr. specialistė. Ji konsultavo mokinius jaunimo darbo ir užimtumo klausimais. Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos atstovė su vyresnių klasių mokiniais aptarė pasirinkimo galimybes profesinėje mokykloje, galimybę išbandyti profesiją, tęsti studijas aukštosiose mokyklose, atlikti praktiką užsienyje bei įsidarbinimo perspektyvas.karjera 6n
Osvaldo mamytė Ilona dailės ir technologijos pamokoje išmokė pasigaminti gėles iš filco medžiagos. Vaikai suprato, kad dekoravimas, rankdarbiai reikalauja kantrybės, kruopštumo ir pasitikėjimo. Smagu, kad į šią edukaciją mokiniai įtraukė ir savo artimuosius. O drauge darbas sekėsi dar geriau. Daug rankų didžią naštą pakelia! Ir štai – rankose pražydo nuostabūs žiedai ir šypsenos. Juk pavyko! Kiekvienas pasigamino žavingų dekoracijų, kurios papuoš bendrą šeimos stalą, suteiks šilumos ir jaukumo pojūtį. Tarptautinės šeimos dienos proga vaikai maloniai nustebins savo artimuosius, dovanodami jiems pačių pagamintas gėlytes.

karjera 7nMokinių nuotaikas praskraidrino virtualus susitikimas su rašytoju Justinu Žilinsku. Rašytojas papasakojo apie save, apie tai, kaip kuria istorijas, atsakė į mokinių klausimus. Ši pamoka labiau patiko tiems mokiniams, kurie skaito, domisi knygomis. Įdomi mintis, kad kai kurių žmonių smegenys knygų nepriima. Tada reikia kuo plačiau priimti pasaulį, bendrauti, nes bendravimas padaro mus stiprius. O knygos leidžia prisiliesti prie kitų patirties. Prie pasaulio, istorijos patirties. Suprasti, kaip kas veikia, keičiasi.

karjera 8nMokinė Kamila parengė pristatymą „Seni daiktai“ – pasakojo apie senovinius daiktus, tėčio rastą senovinį žaisliuką, senelio medalius ir apdovanojimus už nuopelnus dalyvaujant Antrajame pasauliniame kare. Taip pat pristatė savo tėčio pomėgį kolekcionuoti įvairias monetas, banknotus. Smagu ir gera, kad mokiniai ne tik dalyvauja jau kažkieno parengtose veiklose, o ir patys imasi iniciatyvos bei surengia mini edukaciją, saugo šeimos relikvijas, vertina šeimos istoriją, puoselėja bendras tradicijas. Kitų pamokų metu mokiniai pristatė savo šeimą, pomėgius, tradicijas, keliones. Kiekvienas pasakojo kažką ypatingo ir nepaprasto apie savo tėvelių profesijas, kuo domisi kiekvienas šeimos narys, rodė savo piešinius ir šeimos nuotraukas, dalinosi nepaprastais nutikimais, pomėgiais, smagiomis kelionių akimirkomis. Su didele meile, šiluma ir pasididžiavimu mokiniai pasakojo apie savo šeimą. Vadinasi, jiems tai labai svarbu. Šeimoje jaučiasi laimingi, mylimi ir saugūs.

Projektinę dieną vainikavo šventinis renginys mūsų gimnazijos YouTube kanale „Brangiausia pasauly – mano šeima“.
Dėkojame visiems, prisidėjusiems prie projektines dienos, ir sveikiname su Tarptautine šeimos diena.

karjera 9n karjera 10n
karjera 12n karjera 11n
karjera 13n karjera 14n

 

Mokytojos Irena Butenkienė ir Ivona Gornostajienė

Apie gimnaziją
  • oficialusis pavadinimas – Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazija;
  • teisinė forma – biudžetinė įstaiga;
  • duomenys kaupiami Juridinių asmenų registre, kodas 111961115.
Buveinės adresas:
    Šv. Jono Pauliaus II g. 3, 17126 Šalčininkai
Ssl seal 1
Kontaktinė informacija:
  • telefonas: +370(380)53912;
  • faksas: +370(380)53912;
  • el. paštas: rastine@sltg.lt