Konkursas „6:0 Vokiečių kalbos naudai“
2019 m. kovo 7 d. Goethe‘s institute vyko konkurso „6:0 vokiečių kalbos naudai“ atranka. Komisiją sudarė Lietuvos futbolo federacijos ir Goethe‘s instituto darbuotojai. Iš pateiktų 43 paraiškų ir kūrybinių darbų buvo atrinkta 15 geriausių. Pagrindiniai kūrybinio darbo atrankos kriterijai buvo originalumas, kūrybiškumas, šmaikštumas. Taip pat buvo privalomi bent penki vokiški žodžiai. Šiais metais buvo pateiktos 43 paraiškos ir kūrybiniai darbai: videofilmai, fotografijos, piešiniai, koliažai, plakatai ir net vienas komiksas.
„Džiaugiamės, kad sulaukėme didelio susidomėjimo iš seniau projekte dalyvavusių mokyklų , o dar smagiau matyti, jog projektas plečiasi ir jau šeštus metus į jį įsitraukia naujos įstaigos. Sveikiname nugalėtojus, kurie pateko į finalą ir dėkojame visiems dalyvavusiems atrankoje – sulaukėme daug kūrybiškų darbų, tad atrinkti geriausiuosius nebuvo lengva. Neabejojame, kad finalo renginys, kurio vaikai laukia su ypatingu nekantrumu, padovanos nuostabių emocijų“, – teigė Lietuvos masinio futbolo asociacijos (MaFA) direktorius Ignas Marcinkevičius.
Mums pasisekė – dvi mūsų komandos papuolė į finalą, tai yra „Fußballwölfe“ ir FC „Tūkstantukai“ iš Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos 6a klasės. Aišku, buvo nelengva, nes mes pradėjome mokytis vokiečių kalbos tik nuo 6 klasės. Bet konkursas mums labai patiko. Mes išmokome daug įdomių faktų apie Vokietiją ir apie futbolą. Komandoje „Fußballwölfe“ žaidė Gabrielė Vincelovič, Kornelija Pilžis, Amalija Vasilec, Daniil Rešetniak, Lukas Misiukevičius, Edvin Traškov. Komandoje FC „Tūkstantukai“ žaidė Eva Karčevska, Silvija Vasilevskytė, Deimantas Jermakovas, Deivid Bogevič.
2019 m. balandžio 10 d. Nacionalinės futbolo akademijos manieže Kaune vyko konkurso šalies finalas. 15 finalo komandų pademonstravo savo žinias ir gebėjimus vokiečių kalboje ir futbolo aikštelėje. Buvo tikrinamos komandų vokiečių kalbos ir krašto pažinimo, futbolo žinios (užduočių formuluotės buvo pateiktos dviem kalbomis – lietuviškai ir vokiškai, pati užduotis – vokiškai), peržiūrimi ir įvertinami prisistatymai. Po to buvo bendri pietūs, po pietų ir trumpos „virškinimo“ pertraukėlės vyko bendra treniruotė (dažniausiai ją veda profesionalus futbolo treneris vokiškai), o po jos – komandų turnyras.
Šalies finalui reikėjo paruošti komandos prisistatymą. Jame turėjo būti bent 5 vokiški žodžiai, jis neturėjo būti ilgesnis nei 1 minutė ir turėjo vykti „gyvai“ – nebuvo techninių galimybių rodyti kokį nors vaizdą per projektorių. Ši programos dalis visada vyksta pačiame manieže. Kiekvienais metais prisistatymai yra tikrai labai įdomūs ir kūrybingi. Popiet mes žaidėme futbolą. Buvo sunku, bet tikrai galima žaisti gerai, tik reikia treniruotis.
Tokie konkursai rodo, kad dalyko galima mokytis ne tik klasėje prie mokyklinio suolo, bet ir kitose vietose ir erdvėse. Toks darbas moko mus dirbti komandose, kūrybiškai ir įdomiai mokytis užsienio kalbos ir kartu žaisti futbolą.
6a klasės mokinės Eva Karčevska ir Gabrielė Vincelovič