!--- This file contains the functions of the template. DO NOT MODIFY IT, otherwise the template will break !--->

Laisvės gynėjų diena

Paskelbta: -0001 lapkričio 30, Trečiadienis

sausio 13 renginys 1Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena, kasmet Lietuvoje minima diena. 1991-ųjų metų sausio mėnesį Lietuvos piliečiams teko patiems ginti savo valstybės ir laisvo žodžio simbolius – Aukščiausiąją Tarybą, Televizijos ir radijo komitetą, televizijos bokštą, spaudos rūmus. Dainuojanti tauta ne ginklu, o vienybe sugebėjo apginti laisvę. Kasmet gimnazijoje minime šią svarbią datą, o 2019 metais Laisvės gynėjų dienos proga visa diena gimnazijoje buvo paskelbta projektine diena „Lietuvos kovų už laisvę istoriją prisimenant“.

sausio 13 renginys 2Ankstų rytą, kol tamsa dar gaubė žemę, gimnazijos bendruomenė prisijungė prie respublikinės pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“. Gimnazijos languose sužibo žvakės, simbolizuojančios gyvybę, vienybę, atmintį. Vyko mokinių ir mokytojų pokalbiai: prisiminti tos dienos įvykiai, pagerbti žuvusieji, nepamiršta jų auka. Baisiųjų sausio įvykių liudininkais vaikai ir jaunuoliai, šiuo metu besimokantys mokykloje, nebuvo, bet visa tai pergyveno jų tėvai ir seneliai. Pirmos pamokos metu mokiniai žiūrėjo filmą „Pamoka Laisvei. Aš esu Ignas“. Filme rodyta filmuota medžiaga iš 1990–1991 metų Lietuvos įvykių, kalbėjo žymūs Lietuvos muzikantai ir paprasti jauni žmonės. Filmas pasakojo apie jauniausias Sausio 13-osios aukas – vos 17 metų sulaukusius Igną Šimulionį ir Darių Gerbutavičių. Vyresniųjų klasių mokiniai jautriai suvokė: tie vaikinai buvo jų bendraamžiai...

sausio 13 renginys 3Antros pamokos metu 1–6 klasių mokiniai aktų salėjo žiūrėjo minėjimą, skirtą Laisvės gynėjų dienai paminėti. Išties jaudinančiame minėjime išvydome gausybę nuotraukų, kurias tuo metu spausdino ir užsienio žiniasklaida, susipažinome su baisiųjų įvykių kontekstu, girdėjome puikių eilių ir dainų. Visa tai mokytojų padedami parengė aštuntų klasių mokiniai. Tuo metu I–IV gimnazinių klasių mokiniai rašė esė „Atmintis gyva, nes liudija“, o septintų klasių mokiniai žaidė interaktyvų žaidimą „Lietuva istorijoje“.

Trečios pamokos metu gimnazistai susitiko su Gintaro Žagunio užkardos vadu pulkininku leitenantu Žydrūnu Vaikasu ir atsargos leitenantu daktaru Vytautu Račkausku. Pastarasis svečias pasakojo, kaip, būdamas studentu, su savo draugais keletą parų budėjo prie svarbiausių pastatų Vilniuje.sausio 13 renginys 4 Buvo labai įdomu išgirsti prisiminimų iš žmogaus, kuris pats patyrė tų dienų nerimą, baimę ir begalinę tautos vienybę. Išsiskyrę su svečiais, 7–IV gimnazinių klasių mokiniai liko dalyvauti minėjime, o kartu ir išlydėti aštuntų klasių mokinių į Vilniaus Antakalnio kapines pagerbti žuvusiųjų už Lietuvos laisvę. Tuo metu 5–6 klasių mokiniai savo mintis tema „Aš ir laisvė“ išreiškė didžiuliame bendrame piešinyje. Mokiniai piešė Gedimino bokštą su plevėsuojančia Trispalve, neužmirštuolės žiedus, tankus, kryžius... Ten buvo ne tik džiaugsmo, bet ir giliai apmąstytų tautos kančios priminimų. Tai nudžiugino: vadinasi, vaikai yra išprusę, jie žino...

Vėliau visi mokiniai sugužėjo į savo klases, kur drauge su auklėtojomis dalijosi šios projektinės dienos įspūdžiais. Abiturientai tą pamoką praleido gimnazijos muziejuje, kur, nagrinėdami istorinę medžiagą, prisiminė ne tik Lietuvos ir gimnazijos istoriją, bet ir pasidalijo prisiminimais apie ankstesnį savo dalyvavimą įvairiose pilietiškumą ugdančiose veiklose. Dieną užbaigėme aktų salėje, kur kiekviena klasė pristatė savo mintis ir dienos įspūdžius.sausio 13 renginys 5 Direktorius, apibendrindamas visus pasisakymus, pasidžiaugė, jog kiekvienas mokinių žodis buvo tikras, jautrus, o dvyliktokai, užbaigę refleksiją muzikos kūriniu, anot direktoriaus, suvirpino ir širdies stygas.

Džiaugiamės, kad moksleiviai aktyviai įsitraukė į siūlomas veiklas, noriai dalijosi mintimis. Gera žinoti, kad jaunimui svarbi Lietuvos laisvės tema, ir džiugu, kad mokykla ugdo patriotiškas asmenybes, kurioms rūpi tėvynė. Dėkojame visiems mokiniams už nuoširdų dalyvavimą, o mokytojams – už įvairiapusę pagalbą rengiantis šiai prasmingai dienai.

Projektinės dienos „Lietuvos kovų už laisvę istoriją prisimenant“ organizacinė grupė

Apie gimnaziją
  • oficialusis pavadinimas – Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazija;
  • teisinė forma – biudžetinė įstaiga;
  • duomenys kaupiami Juridinių asmenų registre, kodas 111961115.
Buveinės adresas:
    Šv. Jono Pauliaus II g. 3, 17126 Šalčininkai
Ssl seal 1
Kontaktinė informacija:
  • telefonas: +370(380)53912;
  • faksas: +370(380)53912;
  • el. paštas: rastine@sltg.lt