Tolerancijos dienos minėjimas
Lapkričio 15 d. mūsų gimnazijos mokiniai ir mokytojai prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Tolerancijos gėlė“. Šių metų Tolerancijos dienos minėjimui pasirinktas simbolis – TOLERANCIJOS GĖLĖ. Gėlės visuomet kelia teigiamas emocijas, dovanojamos mylimam žmogui, teikiamos įvairiomis progomis.
Gimnazijos mokytojai ir mokiniai aiškinosi ir prisiminė žodžio tolerancija reikšmę. Pamokų metu istorijos ir etikos, pradinių klasių mokytojos su mokiniais analizavo tolerancijos / netolerancijos pavyzdžius, piešė tolerancijos gėles ir paruošė parodą prie gimnazijos centrinio įėjimo. Šios gėlės kiekvienam gimnazijoje priminė, kad, nors visuomenėje gyvena skirtingi žmonės, mums labai svarbu gebėti toleruoti, gerbti kitą asmenį, kai jo įsitikinimai ar nuomonė yra kitokia, sugyventi, būti pakantiems. Viso projekto tikslas – suprasti šios dienos svarbą, sužinoti, ką reiškia žodis tolerancija, ugdyti draugiškumą, skatinti kurti grožį ir gėrį.
Šiai dienai paminėti mūsų pradinių klasių mokiniai savo rankomis sukūrė Tolerancijos gėles – saulėgrąžas. Ši gėlė – Saulės šviesos, nušvitimo, taikos simbolis. Savo gėlėmis vaikai papuošė gimnaziją.
2a klasės mokiniai su mokytoja Edita taip pat aktyviai minėjo tarptautinę Tolerancijos dieną. Klasėje vyko įvairi veikla. Vaikai dalyvavo diskusijose apie tai, kas yra tolerancija, kodėl švenčiame tolerancijos dieną, ar mes patys esame tolerantiški. Žiūrėjo pateiktis, žaidė, gamino gėles, piešė, mokėsi šypsotis, atleisti, suprasti... Prisiminė dalykus, kuriuos prisiminti verta visur ir visada. Tai kantrybė, mandagumas, dėmesys vienas kitam, geras žodis, šypsena. Visa tai 2a klasės mokiniai sudėjo į Tolerancijos gėlės, kurios papuošė gimnazijos kiemą. Dienos pabaigoje prižadėjome stengtis rytoj būtų geresni, negu buvome šiandien ar buvome vakar, ir daryti mažus darbus, bet su didele meile.
Ši diena padėjo prisiminti, suprasti žodžio tolerancija reikšmę ir akcentavo mums, kad kuo dažniau turime būti tolerantiški. Iš tiesų toleruoti kitą žmogų yra nesunku ir būtina. Juk galbūt po kurio laiko tolerancijos prireiks Tau pačiam.
Socialinė pedagogė Irena Lankelienė
Mokytoja Edita Dzvinelienė