!--- This file contains the functions of the template. DO NOT MODIFY IT, otherwise the template will break !--->

Online4EDU Bendradarbiavimo internete metodų ir priemonių taikymas mokyme

Paskelbta: -0001 lapkričio 30, Trečiadienis

rodykleInformacijos ir komunikacijos technologijos (IKT) skverbiasi į visas žmonių veiklos sritis, technologijos įgauna dominuojantį vaidmenį daugelio iš mūsų gyvenime. Todėl XXI amžius vadinamas kompiuterių ir ryšių, informacijos technologijų revoliucijų amžiumi. Kompiuteriai ir išmanieji įrenginiai tampa ne tik svarbiausia darbo, informacijos saugojimo ir kaupimo priemone, bet ir tarpininku, leidžiančiu sujungti atskirus elementus į sistemą.

Šiandien turbūt sunku įsivaizduoti gyvenimą be kompiuterių ir be mobiliųjų įrenginių, tokių kaip išmanieji telefonai, planšetės ir pan. Debesų kompiuterija reikalinga tam, kad būtų galima saugoti duomenis ir jais dalytis. Atsiradę nauji įrenginiai ir paslaugos, be kurių sunku įsivaizduoti šiuolaikinį gyvenimą, pakeitė ne tik laisvalaikį, bet ir darbo vietos sampratą.

Todėl dabartiniu metu IKT temomis rengiami įvairūs seminarai, konferencijos, projektai. Sausio 18 d. iki balandžio 25d.vyko tarptautinis projektas „Tiesioginio bendradarbiavimo priemonės mokyme“, skirtas mokytojams, kuriame dalyvavome ir mes.

Mokomoji medžiaga buvo sudaryta iš trijų dalių, kiekvienoje dalyje buvo po kelias temas, kurias skaitydamos turėjome atlikti bent po vieną individualią ir bent po vieną grupinę užduotį. Baigus kiekvieną dalį, reikėjo įsivertinti įgytas žinias laikant savitikros testą. Pirmoje dalyje sužinojome apie bendradarbiavimo priemones bet kuriame darbe ar kasdieninėje veikloje, antroje dalyje buvo pateikta informacija apie bendradarbiavimo priemones mokytojams, o trečioje dalyje pritaikėme žinias ir įgūdžius, kuriuos įsisavinome pirmose dalyse.

Šio kurso metu sužinojome, kas yra bendradarbiavimas internete, debesų kompiuterija, jos teikiamos paslaugos. Galėjome išbandyti įvairias bendradarbiavimo internete priemones, kurios padeda efektyviau atlikti ne tik kasdienines veiklas, bet gali būti naudojamos ir mokymo procese. Skaitydamos mokomąją medžiagą radome nuorodų į papildomus šaltinius, buvo pateikta platesnė informacija apie konkrečią temą arba nuorodos į naudingas bendradarbiavimo priemones.

Kurso pabaigoje laikėme ECDL „Bendradarbiavimas internete“ testą. Testą galėjo laikyti tik tie, kurie atliko reikalingas užduotis, visus savitikros testus, aktyviai dalyvavo forumuose ir bent 2-3 valandas per savaitę skyrė mokymuisi. Mes sėkmingai išlaikėme testą ir gavome ECDL Profile (ECDL pasirenkamųjų testų) sertifikatus. Už aktyvų dalyvavimą ir visų užduočių atlikimą aukščiausiu įvertinimu buvome paskatintos papildomais prizais.

Sėkmingai išlaikiusios testus, dar turėjome galimybę dalyvauti seminare apie papildytą realybę. Seminaras buvo tikrai įspūdingas, sužinojome daug gerų ir vertingų dalykų, kuriuos galime pritaikyti ir savo darbe.

Renata BABRAVIČIENĖ ir Aušra BEZUJEVSKIENĖ

Apie gimnaziją
  • oficialusis pavadinimas – Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazija;
  • teisinė forma – biudžetinė įstaiga;
  • duomenys kaupiami Juridinių asmenų registre, kodas 111961115.
Buveinės adresas:
    Šv. Jono Pauliaus II g. 3, 17126 Šalčininkai
Ssl seal 1
Kontaktinė informacija:
  • telefonas: +370(380)53912;
  • faksas: +370(380)53912;
  • el. paštas: rastine@sltg.lt