!--- This file contains the functions of the template. DO NOT MODIFY IT, otherwise the template will break !--->

Informacinių technologijų virusas ir jo įtaka jaunam žmogui

Paskelbta: 2016 vasario 08, Pirmadienis
erasmuserasmus2

erasmus 2016  1Nuolat sparčiai besikeičiantis pasaulis daro įtaką kiekvienai jaunai asmenybei. Ypač tai juntama informacinių technologijų srityje, kuri vystosi milžiniškais tempais, kurios pagalba sukuriama nepaprastai daug informacijos ir šiuo pasauliu „užsikrečia” kone kiekvienas jaunas žmogus.

Statistiniai duomenys rodo, kad per vieną valandą pasaulyje yra sukuriama apie 2000 naujų interneto puslapių. Vien į Youtube per minutę įkeliama 48 valandų trukmės vaizdo medžiaga, o per dieną peržiūrima apie 2 milijardai vaizdo įrašų. Per tą pačią minutę į Facebook įdedama daugiau nei 600 000 skirtingo turinio vienetų informacijos, o vidutiniškai kiekvienas jaunuolis turi apie vieną tūkstantį Facebook draugų iš viso pasaulio.

erasmus 2016  2Taigi, suspėti su nuolat besikeičiančiomis technologijomis, apdoroti milžiniškus informacijos kiekius tikrai nelengva. Vis dažniau sau ir kitiems užduodame klausimą: o kokia ateitis laukia jauno žmogaus po 5 ir daugiau metų? Galime tik įsivaizduoti, kad ateities kartos vis labiau bus priklausomos nuo virtualaus gyvenimo ir informacinių technologijų. Pasaulyje didėjant žmonių skaičiui ir senkant ištekliams, didės konkurencija, darbo rinka taps mobili, labiau kvalifikuota, atsiras naujų, iki šiol nežinomų pozicijų. Norint išlikti konkurencingam darbo rinkoje, pasiekti užsibrėžtų tikslų, vieną kartą įgytų žinių ir diplomo nepakaks. Jaunimas privalės turėti vis daugiau ir vis įvairesnių įgūdžių bei gebėjimų.

erasmus 2016  3Projekto „Konkurencingas jaunimas – Europos ateitis“ neformaliojo ugdymo programa skirta prisidėti prie šiandienos bei ateities iššūkių sprendimo. Ši programa orientuota į jaunuolių ateities karjerai reikalingų informacinių technologijų, projektų valdymo bei socialinių gebėjimų stiprinimą. Programa susideda iš trijų, viena su kita susipinančių dalių: grupės formavimo, projektų valdymo ir IT. Dalyvaudami užsiėmimuose jaunuoliai įgyvendins informacinių technologijų projektą, t.y. kurs internetinę svetainę globalaus švietimo tema. Jie sieks suprasti pasaulį bei jo realijas, žmonių bei kultūrų tarpusavio sąsajas, analizuos aktualias ekonomines, socialines, aplinkosaugines problemas, jų atsiradimo priežastis ir pasekmes. Savo matymą, nuomonę perteiks kurdami internetinę svetainę.

Programa sudaryta iš 20 tiesioginių užsiėmimų, kurių kiekvieną sudaro teorinė, praktinė bei į(si)vertinimo dalys. Kartu su ugdymo programa parengta metodinė medžiaga bei ruošiamas nuotolinio mokymosi kursas. Metodinė medžiaga padės jaunimo darbuotojams ir jaunimo ambasadoriams įgyvendinti programą, t.y. planuoti, organizuoti, vertinti ugdymo procesą, pasirengti konkrečiam užsiėmimui, pasirinkti tinkamus mokymo, vertinimo metodus. Nuotolinio mokymo kursas bus papildoma ugdymo priemonė jaunimui, dalyvaujančiam programoje.

erasmus 2016  4Šių metų sausio mėnesį įvyko antrasis projekto nacionalinės komandos susitikimas Kipre ir Lietuvoje. Susitikimų metu dalyvaujant jaunimo ambasadoriams bei jaunimo darbuotojams buvo testuojami bei išbandomi užsiėmimai. „Puiku, kad mes, jaunimo darbuotojai, kartu su jaunimu tiesiogiai prisidedame prie programos kūrimo. Bendradarbiaudami su programos kūrėjais, dalindamiesi savo patirtimi, nuomone, neabejojame programos sėkme“, – sakė jaunimo darbuotoja Vilma iš Kaišiadorių Algirdo Brazausko mokyklos. „Buvo smagu ir vėl susitikti savo bendraamžius, dalyvaujančius projekte, kartu atlikti įvairias užduotis, labiau pažinti save, kolegas, įgyti naujų gebėjimų“, – savo įspūdžiais dalijosi Anykščių Antano Vienuolio gimnazijos gimnazistas Kasparas.

Projektas finansuojamas Europos Komisijos Erasmus+ programos, skirtos strateginei partnerystei švietimo, mokymo ir jaunimo srityse stiprinti. Projektas yra vykdomas Ispanijoje, Vengrijoje, Kipre bei Lietuvoje ir tęsis iki šių metų lapkričio 30 d.

Apie gimnaziją
  • oficialusis pavadinimas – Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazija;
  • teisinė forma – biudžetinė įstaiga;
  • duomenys kaupiami Juridinių asmenų registre, kodas 111961115.
Buveinės adresas:
    Šv. Jono Pauliaus II g. 3, 17126 Šalčininkai
Ssl seal 1
Kontaktinė informacija:
  • telefonas: +370(380)53912;
  • faksas: +370(380)53912;
  • el. paštas: rastine@sltg.lt