!--- This file contains the functions of the template. DO NOT MODIFY IT, otherwise the template will break !--->

Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazija padeda vaikams išmokti plaukti

Paskelbta: 2015 gruodžio 30, Trečiadienis

Baseiniukas 1Metams baigiantis skubama prisiminti sėkmingiausius įvairių sričių 2015–tųjų projektus, o vienu jų, be abejo, laikytinas mokymo plaukti projektas „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje – 2015“. Projekte dalyvavo 3410 mokinių iš 30 Lietuvos miestų ir rajonų, jį koordinavo ir administravo Lietuvos plaukimo federacija, o finansavo Kūno kultūros ir sporto departamentas prie LR Vyriausybės.

Mokėjimas plaukti yra gyvybiškai svarbus įgūdis, mažinantis skendimų riziką. Tai ypač svarbu, turint omenyje, jog skendimo rodikliai Lietuvoje – vieni kraupiausių Europoje. Kasmet Lietuvoje nuskęsta daugiau nei 300 žmonių, vaikai sudaro 10 proc. visų nuskendusiųjų. Skendimas yra antra pagal dažnumą (po žūčių transporto įvykiuose) vaikų iki 14 metų nesmurtinių traumų mirties priežastis. (Oficialus Europos Sąjungos skaičius – Lietuvoje skendimų rodiklis 100 tūkst. gyventojų kasmet siekia beveik 8, o tarp vaikų iki 14 metų – 2,5. Tuo tarpu, pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje šie rodikliai atitinkamai yra 0,42 ir 0,15, Danijoje – 0,68 ir 0,10, Vokietijoje – 0,60 ir 0,32.) Tai didžiuliai nuostoliai valstybei. Pagal Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos duomenis dėl 1 žuvusio žmogaus šalies ekonomika patiria apie 600 tūkst. eurų žalą, o dėl skendimų valstybė kasmet patiria 170 mln. eurų žalą ekonomikai.

Baseiniukas 2Tokie projektai kaip „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje – 2015“, naudojantis Lietuvoje egzistuojančia pakankama infrastruktūra ir treneriais, prisideda prie to, jog šie tragiški rodikliai pasikeistų.

Svarbu ir tai, jog projektas turi teigiamą poveikį vaikų fiziniam vystymuisi ir sveikatai. Plaukimas – tokia sporto šaka, kurioje pasireiškia visos fizinės ypatybės – greitis, jėga, lankstumas, ištvermė; motoriniai gebėjimai – pusiausvyra, koordinacija, vikrumas, galingumas, reakcijos sparta. Plaukimas, beje, kaip ir slidinėjimas, irklavimas, šiaurieškasis vaikščiojimas, ko gero, yra labiausiai veikiantys viso organizmo raumenų darbą ir tuo pat metu jį gebantys atpalaiduoti. Plaukiant apkraunami visi organizmo raumenys tuo pačiu metu. Tokiu būdu žmogaus organizmas aktyviai dirba, bet kartu ir atsigauna, atsistato. Be to, plaukiojančio žmogaus oda apvaloma nuo dulkių, prakaito ir riebalinių liaukų išskyrų. Pagyvėja odos ir poodinio sluoksnio mityba. Reguliariai plaukiojant organizmas atsikrato nereikalingų riebalų. Kūną tolygiai padengia plonas poodinis riebalinis tarpsluoksnis. Visa tai aktualu įvairaus amžiaus žmonėms.

Baseiniukas 3Šiemet projekte „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje – 2015“ dalyvavo ir Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazija, į baseiną pakvietusi 72 antrų klasių mokinukus iš keturių rajono mokyklų: Jano Sniadeckio, Jašiūnų „Aušros“, Butrimonių Anos Krepštul gimnazijų bei Šalčininkų rajono Čiužakampio pagrindinės mokyklos.

Lietuvos tūkstantmečio gimnazija džiaugėsi, suteikdama tokią galimybę Šalčininkų rajono vaikams, kuriuos plaukimo įgūdžių, saugaus elgesio prie vandens bei skendimų prevencijos mokė gimnazijos kūno kultūros mokytojai, du iš kurių birželio mėnesį dalyvavo specialiai šiam projektui ruoštis surengtame seminare, kur susipažino su projekto reikalavimais bei kitų šalių gerąja patirtimi, analizavo motyvavimo priemones, veiksmo išmokimo metodus, besimokančių vaikų tipus ir kaip su jais dirbti, o grįžę naujomis žiniomis pasidalijo su kolegomis.

Projektas „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje – 2015“ – išskirtinė galimybė Šalčininkų rajono vaikams mokytis plaukti ir elgtis vandenyje specialiai tam pritaikytoje aplinkoje, prižiūrint kvalifikuotiems mokytojams. Projekto metu buvo sudaryta galimybė į Lietuvos tūkstantmečio gimnaziją atvykti ir atokiau gyvenantiems vaikams, kurių tėveliai neturi galimybės atvežti savo vaikų į baseiną. Toliau nuo rajono centro esančių ir projekte dalyvavusių mokyklų mokinių atvežimu rūpinosi tų mokyklų administracijos ir rajono savivaldybė.

Baseiniukas 4Projektas truko ištisus metus, o pabaigus programą, kiekvieno mokinio pasiektas progresas buvo vertinamas individualiai. Projekte dalyvaujantys vaikai priprato prie vandens aplinkos, išmoko sulaikyti kvėpavimą ir orientuotis po vandeniu, atlikti įkvėpimo ir iškvėpimo į vandenį pratimus, slinkti ant krūtinės ir nugaros, atlikti šuoliuką į vandenį nuo bortelio, plūduriuoti horizontalioje ir vertikalioje padėtyje, keisti kūno padėtį bei įgijo kitų naudingų įgūdžių. Apie dalyvavimą projekte kiekvienam vaikui primins Lietuvos plaukimo federacijos pažymėjimas, kuriame nurodyti jo per 18 pamokų įgyti įgūdžiai.

Džiaugiamės, jog prie to prisideda ir Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazija, besirūpinanti Šalčininkų rajono vaikų tinkamu fiziniu lavinimu ir sveikatinimu.

Apie gimnaziją
  • oficialusis pavadinimas – Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazija;
  • teisinė forma – biudžetinė įstaiga;
  • duomenys kaupiami Juridinių asmenų registre, kodas 111961115.
Buveinės adresas:
    Šv. Jono Pauliaus II g. 3, 17126 Šalčininkai
Ssl seal 1
Kontaktinė informacija:
  • telefonas: +370(380)53912;
  • faksas: +370(380)53912;
  • el. paštas: rastine@sltg.lt