!--- This file contains the functions of the template. DO NOT MODIFY IT, otherwise the template will break !--->

Europos kalbų diena

Paskelbta: -0001 lapkričio 30, Trečiadienis

kalbos 1Europos Tarybos, įsikūrusios Strasbūre, iniciatyva nuo 2001 metų kasmet rugsėjo 26 d. švenčiama Europos kalbų diena.

800 milijonų europiečių iš 47 Europos Tarybos valstybių narių yra skatinami išmokti daugiau kalbų būdami bet kokio amžiaus, mokydamiesi mokykloje arba ne. Tikėdama, kad kalbų mokėjimas yra įrankis siekiant tarpkultūrinio bendradarbiavimo ir supratimo apie mūsų žemyno kultūrinį paveldą, Europos Taryba skatina daugiakalbystę visoje Europoje. Pasaulyje kalbama maždaug septyniais tūkstančiais kalbų. Dauguma jų – Azijos ir Afrikos kalbos. Europos Sąjungoje vartojamos 24 oficialios kalbos. Pusė pasaulio gyventojų yra dvikalbiai arba daugiakalbiai. Čekų patarlė sako: „Nauja kalba – naujas gyvenimas; jei moki tik vieną kalbą, gyveni tik kartą.“


kalbos 2Mūsų gimnazija Europos kalbų dieną minėjo rugsėjo 25. Tą dieną pasisveikinimai ir atsisveikinimai skambėjo įvairiomis kalbomis. Galima buvo pastebėti ir panašumus tarp kalbų. Mokytojai gavo dovanų ženkliukus su užrašu vokiečių kalba – taigi kažkas atgaivino žinias, o kažkas išmoko naują žodį. Valgykloje „skanaus“ taip pat skambėjo įvairiomis kalbomis. O stipriausi ir drąsiausi gimnazijos mokiniai, „rašybos mokovai“, važiavo į Turgelius, kur dalyvavo regioniniame 5–10 klasių mokinių diktantų konkurse „Rašau be klaidų 2015“. Tikrinamos buvo ir lietuvių, ir anglų kalbų žinios. Turime kuo didžiuotis – mūsų gimnazistai užėmė prizines vietas.

Taigi visi mokykitės kalbų ir mėgaukitės savo žiniomis!

kalbos 3

Apie gimnaziją
  • oficialusis pavadinimas – Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazija;
  • teisinė forma – biudžetinė įstaiga;
  • duomenys kaupiami Juridinių asmenų registre, kodas 111961115.
Buveinės adresas:
    Šv. Jono Pauliaus II g. 3, 17126 Šalčininkai
Ssl seal 1
Kontaktinė informacija:
  • telefonas: +370(380)53912;
  • faksas: +370(380)53912;
  • el. paštas: rastine@sltg.lt