!--- This file contains the functions of the template. DO NOT MODIFY IT, otherwise the template will break !--->

Kristijonas Donelaitis „Lėlėje“

Paskelbta: -0001 lapkričio 30, Trečiadienis

lele 12015 metų kovo 19 dieną Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos mokytojai bei mokiniai vyko į Vilniaus teatrą „Lėlė“. 1958 metais Balio Lukošiaus iniciatyva įkurtas Vilniaus lėlių teatras 1971-aisiais gavo dabartinį pavadinimą. 1958 m. spalio 27 d. buvo suvaidintas pirmasis spektaklis – Salomėjos Nėries „Eglė žalčių karalienė“, kurį režisavo B. Lukošius. Ilgamečiais teatro aktoriais tapo Nijolė Gailiūtė, Laima Lankauskaitė, Marija Leikauskaitė, Algirdas Skripka, Algimantas Sadukas, Evelina Platakytė, Petras Dimša ir kiti. Naujas, ryškus meninės brandos etapas „Lėlėje“ prasidėjo tada, kai garsiausius savo spektaklius režisavo gyvąja lėlių teatro legenda šiandien tapęs dailininkas ir režisierius Vitalijus Mazūras. Daugelis jo darbų tapo „Lėlės“ aukso fondu, sulaukė pripažinimo ir už Lietuvos ribų. Tai įvairūs spektakliai vaikams bei suaugusiesiems.

lele 22006 metais šalia mažosios salės pradėtas kurti Gyvasis lėlių muziejus, kuriame mums buvo suteikta galimybė apsilankyti. Jame saugomi ir eksponuojami nebevaidinamų „Lėlės“ spektaklių scenografijos fragmentai, lėlės ir kaukės, kuriuos gamino geriausi lėlininkai: B. Lukošius, G. Žalalis, V. Mazūras, R. Driežis, meistrai Vytautas Jančiauskas, Kęstutis Musteikis, Alis Šalkauskas, Liljana Janavičienė. Be nuolatinės ekspozicijos, kurią lankytojams pristato profesionalūs lėlininkai, muziejuje rengiamos parodos, vyksta seminarai.

Apie muziejaus istoriją mums papasakojo ir eksponatus pristatė teatro režisierius ir dailininkas Rimas Driežis. Jis per trumpą laiką sugebėjo apkeliauti įvarius laikotarpius, papasakoti svarbiausius įvykius, pristatyti geriausius spektaklius. Jis sudomino mus gražiosiomis lėlėmis, kaukėmis, papasakojo, kaip jos daromos, kiek pastangų ir laiko reikia įdėti į vieną marionetę. Buvo be galo įdomu. Režisierius pažadėjo šiais metais, balandžio 21-24 dienomis, atvykti į Šalčininkus ir gyvai supažindinti su lėlėmis ir kitais teatro eksponatais bei suteikti galimybę pasimėgauti puikiais spektakliais. Tad ir mes maloniai kviečiame visus ateiti pasigrožėti nuostabiais istoriniais eksponatais bei naujausiais spektakliais!

lele 3Ši išvyka buvo puiki proga sužinoti daug nauja, o paskui dar ir pasimėgauti nuostabiu vienos dalies spektakliu „Ne pagal šio pasaulio madą“. Tai režisieriaus Rolando Kazlo fantazija apie poetą Kristijoną Donelaitį. Tai spektaklis, parodęs Kristijoną Donelaitį ne kaip mums visiems jau žinomą istorinę asmenybę, ne kaip klasiką, seniai gyvenantį tik vadovėliuose ar chrestomatijose, o kaip visada gyvą poetą, gyvenantį savo amžinus metus ir nuolat kuriantį juos tarsi poemą. Jis ir jo kūryba – tai tarsi kažkoks sveikas pamatas mums, vis dar kalbantiems lietuviškai. Šiame spektaklyje buvo pavaizduotas tylintis poetas, o ne rėžiantis pamokslus; labiau triūsiantis, krutantis ir šokantis, o ne stovintis sakykloje; labiau savame kieme kartu su žmona, o ne laukuose su būrais; brandinantis žodį, o ne jį užrašantis. Spektaklis vyko apie 2 valandas, tačiau laikas prabėgo labai greitai, kadangi aktoriai puikiai atliko savo vaidmenis, perteikė emocijas, sužavėjo žiūrovus. Spektaklis išties buvo puikus, nes buvo vaidinamas ne sausai, o su humoro gaidele. Buvo nemažai akimirkų, kai visa salė kikeno ar giliai susimąstydavo.

Tikrai nesigailiu dėl suteiktos galimybės pasigrožėti Vilniaus teatro „Lėlė“ muziejumi ir puikiu spektakliu. Laukiu kito susitikimo Šalčininkuose.

II gb klasės gimnazistė Inesa Stankevič

Apie gimnaziją
  • oficialusis pavadinimas – Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazija;
  • teisinė forma – biudžetinė įstaiga;
  • duomenys kaupiami Juridinių asmenų registre, kodas 111961115.
Buveinės adresas:
    Šv. Jono Pauliaus II g. 3, 17126 Šalčininkai
Ssl seal 1
Kontaktinė informacija:
  • telefonas: +370(380)53912;
  • faksas: +370(380)53912;
  • el. paštas: rastine@sltg.lt