!--- This file contains the functions of the template. DO NOT MODIFY IT, otherwise the template will break !--->

Įkvėpti judėti

Paskelbta: 2021 sausio 15, Penktadienis

sporto remimo fondo logotipas2020 m. sausio mėnesį Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos baseine startavo projektas „Sportuoju aktyviai – gyvenu sveikai“, bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mokslo ir sporto ministerija, Švietimo mainų paramos fondas bei Centrinė projektų valdymo agentūra. Projekto tikslas – formuoti bendruomenės – vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų – fizinio aktyvumo įpročius ir per fizinio aktyvumo veiklas baseine skatinti bendruomenės sąmoningumą apie sveiką gyvenseną. Su šūkiu „Įkvėpti judėti“ baseine plaukti mokėsi ne tik vaikai, bet plaukė neįgalieji bei senjorai.

baseino ataskaita 2021 2Nuo 2020 m. pradžios Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio baseine buvo mokomi plaukti 84 vaikai iš visų Šalčininkų miesto bei Baltosios Vokės „Šilo“ gimnazijų. Jie mokėsi ne tik skirtingų plaukimo būdų, nardymo ir saugaus šuolio į vandenį, bet ir gilino teorines žinias apie teigiamą vandens poveikį sveikatai ir būtinybę vandenyje elgtis atsargiai. Su mokiniais dirbo du gimnazijos mokytojai, turintys ilgesnę nei 10 metų darbo su vaikais patirtį.
Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos baseinas taip pat atvėrė duris ir rajono neįgaliesiems bei senjorams. Nuo šių metų sausio mėnesio trisdešimt Šalčininkų rajono neįgaliųjų bei senjorai turėjo galimybę du kartus per savaitę naudotis baseino paslaugomis visiškai nemokamai.

baseino ataskaita 2021 3Judėjimas – tai geros sveikatos šaltinis. Medikai ir kūno kultūros specialistai vienbalsiai pripažįsta teigiamą plaukimo poveikį vaikų ir suaugusiųjų sveikatai. Plaukimas teigiamai veikia judėjimo aparatą, gerina medžiagų apykaitą, širdies kraujagyslių sistemos veiklą ir termoreguliacijos procesus. Judėjimas vandenyje grūdina, stimuliuoja kvėpavimo sistemą, masažuoja ir pratina laikytis asmens higienos reikalavimų.

baseino ataskaita 2021 4Skatindami vyresnio amžiaus bendruomenės narių fizinį aktyvumą ir kolektyvinę veiklą, Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos baseino komanda taip pat tikisi prisidėti, mažinant vyresnio amžiaus ir negalią turinčių žmonių socialinę atskirtį.

Projektui sėkmingai įsibėgėjus jį teko laikinai pristabdyti dėl kovo mėnesį paskelbto visuotinio karantino. Pasibaigus karantinui ir greitai prabėgus vasarai, rugsėjo mėnesį projektas „Sportuoju aktyviai – gyvenu sveikai“ sugrįžo. Tačiau dėl prasidėjusios antrosios pandemijos bangos įvestų apribojimų siekiant mažinti COVID-19 viruso plitimą, gimnazija privalėjo stabdyti baseino veiklą. Neįvykusios projekto veiklos buvo perkeltos į 2021 metus ir bus atnaujintos, atsižvelgus į kintančią situaciją ir naujas Lietuvos Vyriausybės bei epidemiologų rekomendacijas.

baseino ataskaita 2021 5Laukiame karantino pabaigos, kai vėl visi susitelkę ir nestokodami optimizmo su šūkių „Įkvėpti judėti“ dalyvausime tęstinėje projekto „Sportuoju aktyviai – gyvenu sveikai“ veikloje. Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazija numato pilnai įgyvendinti projektą iki 2022 m. gruodžio mėn. 31 dienos. Kviečiame sekti informaciją gimnazijos tinklapyje (http://www.sltg.lt/).