!--- This file contains the functions of the template. DO NOT MODIFY IT, otherwise the template will break !--->

Projektas „Balta pasaka po angelo sparnu“. Refleksija.

Paskelbta: 2020 gruodžio 14, Pirmadienis

Šiemet viską aukštyn kojomis apvertė visiems žinoma nemaloni situacija, bet mums nebuvo laiko liūdėti, nes bandėme kurti kalėdinę nuotaiką. Ir mums tai pavyko!

Išgyvenome nors trumpą, bet labai smagų laikotarpį. Kaip ir kasmet, su nekantrumu laukėme adventinio laikotarpio pradžios. Po nuotolinio mokymosi smagiai susitikome mokykloje. Vykdėme ilgalaikį klasės projektą „Balta pasaka po angelo sparnu“. Pirmą dieną įspūdį paliko elektroninis laiškas nuo Kalėdų Senelio, kuris irgi dirba per nuotolį! Pasirodo, jis viską žino, viską mato ir girdi! Įsitikinome! Kiekvieną dieną atlikome Advento kalendoriaus smagias užduotėles, gaudavome po saldžią staigmenėlę. Dalyvavome virtualioje kalėdinių darbelių parodoje, virtualiai grožėjomės savo pagamintais darbeliais.

Artėjant stebuklingam Kalėdų metui dalyvavome socialinėje akcijoje „Mano laimingesnės Kalėdos“, atlikome smagias užduotis, stiprinančias vaikų emocinę gerovę.

Šiemet taip pat kaip ir pernai skyrėme laiko kalėdinėms istorijoms skaityti. Kalėdiniuose skaitymuose dalyvavo ir mūsų tėveliai, net močiutės. Vaikams buvo labai smagu, kad jų artimieji galėjo skirti laiko ir paskaityti po kalėdinę pasaką. Mes dėkingi mūsų tėveliams už šios smagios iniciatyvos palaikymą, nors ir nuotoliniu būdu. Kasdien įdėmiai klausydavomės pamokančių istorijų, mokėmės iš jų gerumo, empatijos ir atjautos, dar labiau stiprinome bendruomeniškumą ir draugiškumą šiuo ypatingu laikotarpiu... Tėvelių garsiniai skaitymai vyko prie žvakių bei puodelio kvapnios arbatos su skaniais sausainiukais.

Dar šiais metais klasėje turėjome neįprastų svečių. Jie atvyko pas mus iš Šiaurės Ašigalio. Tai buvo nykštukai – išdaigininkai. Kalėdų Senelis atsiuntė juos būti jo ausimis ir akimis. Kiekvieną naktį jie išskrisdavo per savo stebuklingas dureles ir pranešdavo Kalėdų Seneliui naujienas. O kiek tie nykštukai iškrėtė mums išdaigų!!! Mūsų angeliukais papuoštą eglutę apvyniojo popieriumi, vėliau visai nuvertė ir ištepliojo dantų pasta. Pasivaišino mūsų Laimės saldainiukais ir obuoliais. Po visą klasę išmėtė kalėdinius žaislus, surišo kėdes ir t. t. Och, nelengva buvo viską po to tvarkyti! Kiekvieną rytą vaikai su nekantrumu laukė vis naujos išdaigos. Mokinukų misija buvo nykštukus surasti ir atlikti visas jų užduotis. Na, o nykštukai buvo gudruoliai. Kad vaikai nelabai pyktų, palikdavo jiems šiokių tokių staigmenėlių: tai kokį saldėsį, tai dovanėlę kojinėse ar trumpą raštelį nuo Kalėdų Senelio. Vaikai su nykštukais susidraugavo ir su nekantrumu laukė vis naujų susitikimų.

Taip pat turėjome daug ir kitokios veiklos: bandėme įveikti virtualų šventinį galvosūkį ir įžiebti eglutę, žaidėme kūrybinį kauliukų žaidimą „Išridenk sniego senį“, pasigaminome baltų elniukų, jais išpuošėme klasę bei gimnazijos pradinių klasių korpuso erdves. O kokios gi būtų šventės be Kalėdų Senelio tikro laiško? Gavome jį iš pačios Laplandijos bei išgirdome virtualų Kalėdų Senelio sveikinimą. Vaikai buvo apdovanoti „Gero elgesio diplomais“ ir VISI įtraukti į GERŲ VAIKŲ SĄRAŠĄ. Sveikinimai jiems!

Nors šiemet dėl koronaviruso pandemijos, deja, teko atsisakyti nemažai kitos smagios veiklos, tačiau tai tikrai nesugadino pakilios Kalėdų ir Naujųjų metų laukimo nuotaikos! Manau, kad mums visiems kartu pavyko sukurti jaukią kalėdinę atmosferą. Tad visiems linkime prasmingo laiko ir gerų emocijų! Smagių kalėdinių nuotykių ir turiningų atostogų!!!

Pradinių klasių vyr. mokytoja Jelena Gornostajienė