!--- This file contains the functions of the template. DO NOT MODIFY IT, otherwise the template will break !--->

Tarptautinę mokytojų dieną prisimenant...

Paskelbta: -0001 lapkričio 30, Trečiadienis

mokytojo diena 2020 1Spalio penktąją sulaukėme vienos iš įsimintiniausių dvyliktokams dienų – Mokytojų dienos. Dvyliktokai galėjo išbandyti savo jėgas mokytojaudami, patys patirti šios profesijos pliusus ir minusus. Kaipgi jiems pasisekė tai padaryti?

Kaip įprasta, dabartiniai abiturientai perėmė visų mokyklos pedagogų pareigas, bet šiemet prie jų prisijungė dar ir vienuoliktokai! Dvyliktokai mokė visas klases nuo 5-tos iki 11-tos, o būsimieji abiturientai vedė pamokas pradinėms klasėms.

mokytojo diena 2020 2Tačiau tai nebuvo vienintelė priežastis, kodėl šių metų šventė buvo unikali. Dėl karantino sąlygų ir noro sumažinti užsikrėtimo riziką kiekvienas „mokytojas“ dėvėjo kaukes ir išlaikė atstumą nuo mokinių. Todėl nepajutome tikrojo bendravimo ir artumo su ugdytiniais. Vis dėlto pagal abiturientų atsakymus į klausimą, kaip praėjo diena, galima spręsti, kad diena buvo sėkminga ir apribojimai jiems nesutrukdė praleisti gerai laiką.

Sekėsi gana gerai, teko pamatyti mokinių spragas savomis akimis bei pasukti galvą, kaip jų atsikratyti.“ (Anonimas)

„Mokiniai buvo nuostabūs ir paklusnūs, labai dėkoju jiems. <...> su tokiais mokiniais norėčiau dar kartą pabūti mokytoju.“ (Emilis Keras, IVga)

mokytojo diena 2020 3Po 5 pamokų abiturientai, vienuoliktokai ir gerbiamieji mokytojai, administracija susirinko aktų salėje stebėti kasmetinio koncerto. Abiturientų paruošta kalba maloniai nustebino mokytojus, kurie ir kitą dieną dar prisiminė ir diskutavo apie ją. Taip pat visus nudžiugino ir pasirodymai. Pirmieji į sceną įžengė šokėjai. Pagal jų choreografiją aiškiai matėme, kad buvo įdėta daug darbo ir meilės, o vienas iš mokinių pakomentavo netgi taip: „Šokis intrigavo, mano manymu, buvo atskleista tamsioji ir šviesioji žmogaus pusė.“ Mūsų mokyklos talentingoji dainininkė Adriana Bryžytė išlaikė žiūrovų dėmesį savo balsu ir širdį jaudinančia daina.mokytojo diena 2020 4 Kiekviena emocija buvo perteikta nepriekaištingai. Tada žiūrovai buvo artimiau supažindinti su Jono Biliūno biografija. Aktoriai Birutė Mar ir Aleksas Kazanavičius atvežė puikų spektaklį „Jis ir Ji“. Visi prozininko ir jo žmonos Julijos išgyvenimai buvo pavaizduoti tikroviškai ir vis labiau įtraukė, o paskutinės akimirkos prieš mirtį dar ilgai įsimins.

IVga klasės mokinė Laurita Vabuolaitė