!--- This file contains the functions of the template. DO NOT MODIFY IT, otherwise the template will break !--->

Gimnazijos muziejaus atidarymas

Paskelbta: 2018 vasario 26, Pirmadienis

„Visas mano tikėjimas vaikšto mokyklos koridoriais, visos mano mintys sudėtos į mokyklos klases. Norėdami pamatyti Lietuvą, žiūrime į mokyklą, ten ji auga, mokosi gyventi...“
(Justinas Marcinkevičius)

atidarytas muziejus 1Vasario 15 dieną, minint garbingą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijoje atidarytas Gimnazijos istorijos muziejus. Tai neeilinis įvykis gimnazijai, skaičiuojančiai 21 savo gyvavimo metus. Nors ir ne itin ilgas mokyklos kelias, vis dėlto išgyventa daug svarbių įvykių, išleistas ne vienas tūkstantis mokinių, vadinasi, išsaugoti reikalingos medžiagos gausu. Tad iniciatyvūs kolektyvo nariai susibūrė ir daug mėnesių rinko medžiagą, generavo idėjas, kad muziejus būtų ne tik istoriškai vertingas, bet ir estetiškai gražus, šiuolaikiškas. Juk tiksluose numatyta fiksuoti, kaupti, saugoti, tyrinėti, eksponuoti ir populiarinti muziejaus vertybes, susijusias su gimnazijos bendruomene, saugoti ir puoselėti gimnazijos kultūrą, įtvirtinti gimnazijos veiklos savitumą bei įdomumą, tyrinėti su gimnazijos istorija susijusią medžiagą, pažinti savo unikalumą ir išskirtinumą.

atidarytas muziejus 2Muziejui sukūrėme keletą ekspozicijų. Pirmoji – „Lietuviškos mokyklos Šalčininkuose kelias“. Ištyrinėtas lietuviškų klasių Šalčininkuose – išskirtiniame Lietuvos kampelyje – atsiradimas, surasta nuotraukų ir duomenų apie pirmąsias jungtines klases, vidurinės mokyklos atsiradimą. Pažiūrėję stendą, pamatysime, ką veikė, kaip gyveno tuometinė mokykla. Mums svarbu žinoti, iš kur mes ateiname. Ypatingai nuteikia šilti, autentiški mokytojos Janinos Anastazijos Puronienės prisiminimai, rašyti ranka ir sudėti į senovinį albumą. Dvylika dabar gimnazijoje dirbančių mokytojų buvo J. Puronienės mokiniai.

Gimnazijos istoriją kuriame mes patys. Tai byloja gimnazijos istorijos ir veiklos ekspozicijos: „Esu istorijos dalis. Kuriu ją ir čia pasilieku“, „Mokykla, kurioje kiekvienam įdomu ir gera“. Gimnazija gyvuoja, klesti kaip Rytų Lietuvos kultūros židinys jau dvidešimt metų. Per tą laiką įvyko nemaža įvairiausių pokyčių, mus aplankė visi aukščiausi šalies vadovai, daugybė garbingų, autoritetingų Lietuvos žmonių. Didžiuojamės tuo. Gimnazijoje vyksta įvairūs projektai – ir apie tai norime kitiems papasakoti.

atidarytas muziejus 3Gimnazijoje gilios pilietinio ugdymo tradicijos švenčiant Lietuvai ir mums svarbias valstybines šventes. Pilietiškumo pamokos įkvepia mokinius pamąstyti apie savo vietą valstybėje ir galimybes kažką nuveikti jos labui. Mums svarbus pilietinis veikimas: iniciatyvumas, žmogaus teisių gynimas, rūpinimasis aplinka. Esame pilietiškiausių mokyklų būryje, didžiuojamės 2009 metais sausio 1 dieną gimnazijai perduota Gedimino pilies bokšto vėliava. Ši veikla apibendrinta stende „Lietuva ir aš. Ką aš galiu duoti Tėvynei“.

Kuo mes išskirtiniai? Ekspozicija „Tradicijos. Kuriame savo gyvenimą iš mažų kasdienių stebuklų“ byloja apie mumyse glūdinčius stebuklus, kuriuos reikia pamatyti, širdimi pajusti: išgyvenant ir švenčiant protėvių mums perduotas kalendorines šventes, kuriant savo ateitį nuo pirmos raidės iki baigiamojo egzamino, patiriant vienybę, džiaugsmą mielų šeimos, bendruomenės švenčių metu.

atidarytas muziejus 4Apie tai, kaip svarbu turėti galimybę atsiskleisti, surasti savąjį kelią, pasakojama stende „Tobulėju, pažįstu save ir kuriu, kad būčiau laimingas“. Juk gimnazijoje itin daug užklasinės veiklos pasirinkimo galimybių. Mokiniai ugdosi valią ir mokosi laimėti sporto būreliuose, atranda savo meninius gebėjimus šokių, dainavimo, technologijų užsiėmimuose. Konkursai, olimpiados, iš kurių dažnai grįžtama nugalėjus, tobulina charakterį, padeda surasti savo stipriąsias puses ir pasirinkti gyvenimo kelią.

Visi muziejaus stendai rodo, kad turime kuo didžiuotis, kad visi turime pasistengti, kad čia, gimnazijoje, būtų gera...

Muziejuje esama ne tik stendų, bet ir kitokios medžiagos: gimnazijos vadovų, esančių ir buvusių mokytojų albumas; mokytojų, baigusių lietuvišką mokyklą Šalčininkuose ir dabar dirbančių gimnazijoje, albumas; abiturientų laidų albumas; mokytojos Janinos Anastazijos Puronienės atsiminimų knyga; gimnazijos knyga „Lietuva ir mes“. Atskirai susisteminti dalykiniai pasiekimai; neformalaus švietimo pasiekimai; įvairūs projektai, renginiai, gimnazijos tarybos veikla; skaitmeniniai rinkiniai, videomedžiaga, nuotraukos ir kt.

atidarytas muziejus 5Muziejuje bus organizuojamos teminės parodos, disputai-pokalbiai, integruotos pamokos, projektinių darbų pristatymai, literatūrinės popietės, gyvosios istorijos pamokos, atvirų durų dienos, susitikimai su žymiais žmonėmis ir t. t.

Už tai, kad muziejaus idėja tapo realybe, turime būti dėkingi gimnazijos direktoriui ir visai administracijai bei muziejaus kūrimo grupei: lietuvių kalbos mokytojoms Gražinai Lašakevičienei, Lilijai Zdramytei-Jankauskienei, Neringai Boldinienei, dailės mokytojai Aldonai Bagdanavičienei, geografijos mokytojai Olgai Timofejevienei, technologijų mokytojui Jonui Lašakevičiui, pradinių klasių mokytojai Žydrutei Pileckienei, geologų būrelio vadovei Janinai Anastazijai Puronienei. Už pagalbą pateikiant ir sisteminant medžiagą taip pat dėkoju ir kitiems mokytojams.

atidarytas muziejus 6Kol kas muziejus žengia tik pirmuosius žingsnius. Tai tik pradžia, bet kiekvienas lankytojas yra laukiamas, kiekvienas turės ką pažiūrėti, apgalvoti, nuspręsti, kaip prisidėti prie muziejaus turtinimo. Kiekvienas esantis, buvęs mokinys gali ir yra prašomas pateikti savo medžiagos. Juk Museum, išvertus iš graikų kalbos, reiškia „Mūzų šventovė“. Prisidėkime prie jos visi...

Muziejaus kūrimo grupės vadovė – direktoriaus pavaduotoja ugdymui Regina Skaržinskienė

Apie gimnaziją
  • oficialusis pavadinimas – Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazija;
  • teisinė forma – biudžetinė įstaiga;
  • duomenys kaupiami Juridinių asmenų registre, kodas 111961115.
Buveinės adresas:
    Šv. Jono Pauliaus II g. 3, 17126 Šalčininkai
Ssl seal 1
Kontaktinė informacija:
  • telefonas: +370(380)53912;
  • faksas: +370(380)53912;
  • el. paštas: rastine@sltg.lt