!--- This file contains the functions of the template. DO NOT MODIFY IT, otherwise the template will break !--->

Tarptautinis projektas „Лето без границ!“

Paskelbta: -0001 lapkričio 30, Trečiadienis

logotipprajektaVienas iš svarbiausių programos „eTwinning“ elementų yra mokytojų, mokinių, mokyklų, tėvų ir vietos valdžios institucijų bendradarbiavimas. Programoje „eTwinning“ mokytojai dirba kartu ir organizuoja veiklas savo mokiniams. Jie imasi aktyvaus vaidmens, bendrauja, tyrinėja, priima sprendimus, gerbia vienas kitą ir lavina įvairius įgūdžius. Projektams „eTwinning“ svarbus kiekvieno komandos nario indėlis.

Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos mergaičių komanda vasarą vykdo „eTwinning“ projektą „Лето без границ!“ rusų kalba. Projekto partnerės – Lenkija, Latvija, Armėnija, Ukraina ir Gruzija. Projektas skirtas mokinių vasaros atostogas padaryti įdomesnes. Jis padeda įsitikinti, kad galima veikti kažką įdomaus ir neišeinant iš namų. Juk kasdieniniai iššūkiai paįvairina nusistovėjusią rutiną, ir labai įdomu dalytis savo gyvenimo būdu su kitais remiantis ne tik kalbine forma, bet ir fantazija, kūrybiškumu. Karantinas ir atostogos gali būti nuobodus metas, bet užimtumas neleidžia nuobodžiauti ir leisti laiką veltui.

Dalyvaudami projekte norime pasidalinti, kaip gyvename, mokomės ir atsipalaiduojame. Norime sužinoti, kaip karantino metu gyvena vaikai kitose šalyse, kaip įdomiai ir naudingai praleisti laiką. Šis projektas yra kūrybingas žvilgsnis į mūsų kasdienį gyvenimą neįprastomis sąlygomis. Siekiant sumažinti socialinę atskirtį, šis projektas skirtas suburti įvairių Europos šalių jaunus žmones, kurie jaučiasi uždaryti savo namuose, bet, tikiuosi, ne širdyje. Projekto „Лето без границ!“ tikslai yra motyvuoti mokinius aktyvioms vasaros atostogoms, keistis idėjomis apie vasaros atostogas, tobulinti užsienio kalbos žinias, draugauti ir bendrauti su kitų šalių moksleiviais, praplėsti kitų tautybių tradicijų ir kultūros supratimą, išmokti naudotis IKT priemonėmis. Partnerių-šalių mokiniai kalbėsis apie savo kasdienybę, laisvalaikį, atostogas, pristatys įdomias savo šalių vietas ir populiarins sveiką gyvenseną, aptars valgymo įpročius, pasidalins receptais ir netgi galės pagaminti patiekalus pagal partnerių receptus. Sukursime nuotraukų koliažus, dalinsimės įspūdžiais apie vasaros atostogas, sukursime logotipą, skelbsime geriausio logotipo konkursą.

Manau, kad net vasaros atostogas galima leisti naudingai ir įdomiai.

Informacinių technologijų mokytoja ekspertė Renata Babravičienė